52 Latawcowe Mistrzostwa Polski 2014 - zakończone

W dniach 3-4 października 2014 r. w Aeroklubie Włocławskim, odbyły się 52 Latawcowe Mistrzostwa Polski 2014 konkurencjach FLP i FLS pn. Święto Latawca.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 20 zawodników z różnych regionów Polski. Aeroklub Włocławski reprezentowało 8 zawodników.

W klasie FLP (Latawce Płaskie), rywalizowało ze sobą 8 zawodników. 1 miejsce zajął Szymon Rosiński z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. 2 miejsce zajął Piotr Lewandowski, reprezentant Aeroklubu Włocławskiego. 3 miejsce wywalczył Jan Wawrzyniak, zawodnik Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury w Łasku.

PEŁNA LISTA WYNIKÓW W KLASIE FLP

Do rywalizacji w klasie FLS (Latawce Skrzynkowe), stanęło również 8 zawodników. W tej kategorii, najlepszy okazał się Mikołaj Bulzacki z Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury w Łasku, który zajął 1 miejsce. Na 2 miejscu podium, uplasował się Konrad Dębicki, również reprezentant Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury w Łasku. 3 miejsce zdobyła Zuzanna Rosińska z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

PEŁNA LISTA WYNIKÓW W KLASIE FLS

W czasie tegorocznych Latawcowych Mistrzostw Polski, rozegrano także konkurencje w klasie Open, w której wystartowało 7 zawodników. Zwyciężył Tadeusz Widlarz, zajmując 1 miejsce. Na 2 miejscu znalazła się Janina Brodowska-Widlarz. Natomiast na 3 miejscu uplasował się Filip Brodowski. Cała trójka zwycięzców, to zawodnicy niezrzeszeni z Warszawy.