4. Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018 – rywalizacja trwa

4. Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018 – poranny start (fot. Kacper Kolibowski)

Trwają 4. Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018. W roku 2013, Aeroklub Włocławski był organizatorem Balonowych Mistrzostw Europy, jednak trwające obecnie zawody są pierwszymi w historii naszego aeroklubu zawodami balonowymi rangi Mistrzostw Świata i pierwszy raz w historii Włocławka, piloci balonów z całego świata walczą na włocławskim niebie o tytuł najlepszego na świecie.

W zawodach udział bierze 49 pilotów wraz z załogami z siedemnastu krajów świata – Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie 209 uczestników.

Rozpoczął się trzeci dzień zawodów i trwa poranny lot zawodniczy. Piloci wystartowali  z lotniska Kruszyn i lecą mniej więcej w kierunku miejscowości Lubraniec. Na popołudnie zaplanowany jest lot wieczorny, przed którym – zgodnie z programem zawodów o godzinie 16.00 odbędzie się odprawa przedlotowa. Sam lot – jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, powinien rozpocząć się o godzinie 16.30.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej zawodów – www.juniorworlds2018.com oraz oficjalnego fan page’u zawodów na Facebooku – www.facebook.com/jwhabc2018/, gdzie można znleźć zarówno program, jak i więcej informacji na temat zawodów.

Jednocześnie Aeroklub Włocławski informuje, że wszelkie szczegóły dotyczące miejsca startów, kierunku lotów, jak i umiejscowienia celów, określane są dopiero na odprawach przedlotowych, bezpośrednio przez każdym lotem zawodniczym.

Impreza objęta została Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus