Spotkanie z kombatantami podczas VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich

Święto Lotnictwa 2012

W ramach VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich planowane jest na terenie Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1 (na terenie Lotniska Warszawa-Babice EPBC) spotkanie z żyjącymi jeszcze Kombatantami, czynnie uczestniczącymi w II Wojnie Światowej.

W planach - zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (i spotkanie pod Liberatorem oraz oglądanie filmu "Miasto Ruin" z lotu nad Warszawą 1945) oraz "spotkanie hangarowe" z promocją książki mjr Tadeusza Krzystka "Polskie Siły Powietrzne w Wielkiej Brytanii w latach 1940 - 1947".

Dodatkowo na lotnisku - zaplanowano przeloty dla Kombatantów wokół Warszawy na samolotach grupy "Polish Flying Team" - uczestników Rajdu Samolotowego do Wielkiej Brytanii z maja br. realizowanego przez Aeroklub Warszawski. Podczas uroczystości - planowane spotkania i rozmowy "przy herbatce" z Kombatantami o historii, lotnictwie i ciągłości polskiej myśli lotniczej.

Jest to pewnie jedna z ostatnich możliwości dla miłośników lotnictwa w Polsce do złożenia hołdu Polskim Bohaterom oraz zaznajomienia się bezpośrednio z uczestnikami walk powietrznych z II Wojny Światowej.

Serdecznie Zapraszamy !!!

Niedziela 26.08.2012 godz. 16:00-20:00


Czytaj również:
VI Światowy Zjazd Lotników Polskich już za 10 dni - obejrzyj spot

VI Światowy Zjazd Lotników Polskich

Już za miesiąc Święto Lotnictwa Polskiego

VI Światowy Zjazd Lotników Polskich

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus