I Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły – zawody na celność lądowania

I Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły – zawody na celność lądowania (fot. aeroklub.waw.pl)

Aeroklub Warszawski zaprasza do udziału w ogólnopolskich spadochronowych zawodach na celność lądowania: I Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły. Impreza odbędzie się w dniach 28 – 30 maja 2021 r., na lotnisku w Chrcynnie.

Celem zawodów jest popularyzacja sportu spadochronowego, wyłonienie zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz spotkanie skoczków i wymiana doświadczeń.

W zawodach mogą uczestniczyć drużyny 3-osobowe i zawodnicy indywidualni. Konkurencje rozgrywane będą w klasyfikacji spadochronów klasycznych oraz spadochronów "szybkich". W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna i drużynowa.

Maksymalna ilość kolejek skoków spadochronowych w czasie zawodów wynosi: 6. Wysokość z jakiej będą wykonywane skoki wynosi: dla konkurencji nr I (spadochrony klasyczne) – 800 do 1000 m, dla konkurencji nr II (spadochrony "szybkie") – 1000 do 1200 m.

Szczegółowy regulamin zawodów, wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, znajduje się TUTAJ.

W zawodach mogą wziąć udział skoczkowie spadochronowi z licencją lub ŚK minimum C.

Zgłoszenia wraz z imieniem, nazwiskiem i rozmiarem koszulki (oraz zaznaczeniem – damska czy męska) można już przesyłać na adres: memorialpingwina@aeroklub.waw.pl do 30 kwietnia 2021 r.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Chrcynnie!


Arkadiusz "Pingwin" Wantoła od 1978 r. do 2019 r., czyli przez 42 lata, był Szefem Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego. Autor wielu regulacji i procedur dotyczących skoków spadochronowych w Polsce. Instruktor spadochronowy INS, INS S/L. Senior egzaminator LKE w zakresie PJ (B,C,D), INS. Był też skoczkiem doświadczalnym.

Zdobył brązowy medal podczas XVII Spadochronowych Mistrzostw Polski FS-4 (Chrcynno 2013 rok) oraz srebrny medal podczas XVIII Spadochronowych Mistrzostwach Polski FS-4 (Włocławek 2014 rok). 

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła skakał nieprzerwanie od 1972 roku. Wykonał ponad 6500 skoków. Zmarł 2 lutego 2021 r.

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus