I Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława

I Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława (fot. gmina-ilawa.pl)

Od dziś (31 sierpnia) do niedzieli (2 września), podczas I Fiesty Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława, w Iławie i okolicy latać będzie 11 balonów. Nad zawodami czuwa nasza Sekcja Balonowa Aeroklubu Warszawskiego. To świetna okazja, by spędzić ten ostatni wakacyjny weekend nad jeziorem, w malowniczych okolicznościach przyrody, podziwiając jednocześnie loty balonowe.

W piątek, 31 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie imprezy w ośrodku wypoczynkowym w Kaletce i odprawa do pierwszego lotu. Tego dnia późnym popołudniem balony można było zobaczyć nad Iławą.

Kolejne starty odbędą się w sobotę, 1 września, a balonowe atrakcje dostępne będą w Dziarnach, Rudzienicach i Nowej Wsi. Ostatnia z wymienionych miejscowości będzie gospodarzem Pikniku Balonowego. W programie oczywiście pokazy balonowe, ale też koncert, zabawa taneczna i turniej rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.

Natomiast w niedzielę, 2 września, w ostatnim dniu imprezy balony pojawią się nad Franciszkowem i Dziarnami, gdzie tego dnia odbywać się będą także gminne dożynki. Finał I Fiesty Balonowej zaplanowano na 19:30.

Szczegóły organizacyjne dotyczące niecodziennego widowiska są dostępne na plakatach załączonych po prawej i na dole.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.gmina-ilawa.pl

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus