Dzień Otwarty w Aeroklubie Warszawskim

Samoloty AT3 przed hangarem Aeroklubu Warszawskiego (fot. Aeroklub Warszawski/FB)

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków i obiektów kultury. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Aeroklub Warszawski również dołączył do tego wydarzenia.

19 września w godzinach 12:00-15:00 zapraszamy na Dzień Otwarty do Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1 oraz na strefę spadochronową, Skydive Warszawa, w Chrcynnie.

Podczas Dnia Otwartego w siedzibie AW przy ul. Księżycowej będzie można zobaczyć z bliska samoloty i szybowce, które od przeszło 90 lat latają po warszawskim niebie.

Aeroklub Warszawski zaprosi przybyłych gości do hangarów i pomieszczeń, w których planujeloty. – Opowiemy o historii Aeroklubu i roli, jaką odegrał podczas II wojny światowej. Przedstawimy sylwetki znanych lotników – członków Aeroklubu i opowiemy o drodze, jaką musi przejść każdy pilot, który chce zasiąść za sterami Boeinga 787 Dreamlinera. Opowiemy też o dostępnych dla każdego pierwszych lekcjach pilotażu szybowca lub samolotu oraz o skokach spadochronowych w tandemie – zapraszają członkowie AW.


AT-3 z towarzyską wizytą na strefie spadochronowej SkyDive Warszawa (fot. SkyDive Warszawa/FB)

W Chrcynnie przedstawiciele Aeroklubu Warszawskiego oprowadzą odwiedzających po strefie Skydive Warszawa, przedstawią Sekcję Spadochronową Aeroklubu Warszawskiego i historię tego lądowiska. – Wyjaśnimy, jak wygląda skok w tandemie i co trzeba zrobić, żeby zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym. Oprowadzimy po hangarach, pokażemy pracę układaczy spadochronów, tandem pilotów i instruktorów – zachęcają do odwiedzin w Chrcynnie przedstawiciele AW. – Będzie można z bliska obejrzeć Cessnę 208 B Grand Caravan – samolot, z którego wyrzucamy skoczków – dodają.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus