Zaproszenie na Jubileuszowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

Międzynarodowy rajd po lotniskach Litwy

To już po raz dziesiąty, w długi weekend rozpoczynający się Świętem Bożego Ciała, Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już zaprasza na lotniczą przygodę i atrakcyjnie spędzony weekend podczas spotkań świetnych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na lotniskach już znanych i nowych (k/Gołdapi) i w czasie licznych wieczornych akcentów towarzyskich.

Celem imprezy, organizowanej przez Aeroklub Krainy Jezior, jest pokazanie wielu wspaniałych miejsc poprzez turystykę lotniczą z wykorzystaniem lotnisk i lądowisk istniejących i znakomicie funkcjonujących  na Warmii i Mazurach. W okresie tego jubileuszowego Rajdu będzie sympatyczna rywalizacji w konkurencji na celność lądowania– lądowiskach oraz akcenty kulturalnej rozrywki a wszystko w atmosferze klimatu przyjacielskiej integracji międzynarodowych załóg samolotów.

Główną bazą Rajdu będzie Lotnisko Kętrzyn Wilamowo. W trakcie Rajdu planujemy odwiedzić następujące  lotniska i lądowiska:

  • w dniu 1.06.(piątek):, Elbląg (AE zapewnia zwiedzanie miasta),  Gryźliny (tradycyjnie żurek z jajkiem), Kikity oraz powrót do Kętrzyna gdzie planowany jest wieczór integracyjny w nastroju śpiewu i dobrej zabawy,
  • w dniu 2.06.(sobota) Zawiszyn k/Gołdapi (Starostwo Powiatowe zapewnia bardzo ciekawy program pobytu - zwiedzanie atrakcji Gołdapi a Andrzej-gospodarz lądowiska Zawiszyn- zapewnia   prosiaczka z grilla) i powrót do Kętrzyna . Natomiast od 17-stej  do wieczora w programie  towarzyski rejs  stateczkiem  po Łabędzim Szlaku jeziora Kisajno.
  • w dniu 3.06. (niedziela) na  lądowisko „Cztery Żywioły” w Giżach gdzie Ryszard (gospodarz lądowiska) czeka z zapeklowanym jagnięciem. Po miłych akcentach przy grillu  nastąpi również oficjalne zakończenie Rajdu  i wręczenie certyfikatów uczestnictwa.  

A więc zapraszam na Mazury już nawet od popołudnia w środę 30 maja. Wtedy dla tych załóg, pierwsze dwa dni (środa i czwartek) są nieoficjalne i wiążą się z przylotem ekip i ich zakwaterowaniem oraz realizacją indywidualnego programu.

Jeszcze można dokonać zgłoszenia na Rajd  pisząc do Anna Piórkowska na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl, tel. +48 503 172 816.

Do zobaczenia na lotnisku Kętrzyn Wilamowo!!
Stanisław Tołwiński Prezes AKJ  +48 501 258 134

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus