XXII Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania „Złoty Kormoran 2015” na EPOD

XXII Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania „Złoty Kormoran 2015” na EPOD (fot. aeroklub.olsztyn.pl)

Aeroklub Warmińsko-Mazurski zaprasza na kolejne otwarte XXII Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania „Złoty Kormoran 2015”, które odbędą się w sobotę 26 września na lotnisku Olsztyn-Dajtki (EPOD).

Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania "Złoty Kormoran 2015" to najstarsza tego typu impreza aeroklubowa w Polsce - w tym roku zapraszamy już na 22-gą edycję! Tegoroczne zawody rozgrywane będą o Puchar Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Planowany początek zawodów - sobota 26 września godzina 9.00.

Konkurencja celnościowa rozegrana zostanie na szybowcu "Puchacz" przy starcie za wyciągarką. Wszystkie loty wykonywane będą z udziałem instruktora - "bezpiecznika".

Po zakończonych zawodach zaplanowano ognisko i grill. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki i dyplomy. Organizatorzy zapraszają z rodzinami i osobami towarzyszącymi.


Żegnamy dyrektora, witamy dyrektora

W sobotę 26 września (po zawodach na celność lądowania, ok. 18:30) Aeroklub Warmińsko-Mazurski zaprasza na pożegnanie Michała Zazuli, który po trzech latach sterowania w AWM wraca do rodzinnego Krakowa. Od 1 października na stanowisku Dyrektora Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego nastapi zmiana. Następcą Michała Zazuli zostanie Jacek Stawowczyk - instruktor szybowcowy i wieloletni członek Aeroklubu.

Jacek Stawowczyk urodził się w rok 1959 i jest z wykształcenia nauczycielem. Od 16 lat jest pilotem szybowcowym, a od trzech instruktorem. Do Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego należy od roku 1993, jest więc postacią w naszym środowisku doskonale znaną.

Michał Zazula kierował Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim od roku 2012. Jest pilotem samolotowym z 7-letnim doświadczeniem, a także dziennikarzem lotniczym i managerem działającym w branży eventowej. Zakończenie współpracy z AWM następuje za porozumieniem stron - Michał uznał, że po trzech latach pobytu z rodziną na gościnnej ziemi warmińskiej czas na powrót do rodzinnego Krakowa.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus