Tadeusz Gowkielewicz wyróżniony statuetką Dedala

Tadeusz Gowkielewicz wyróżniony Statuetką Dedala (fot. Aeroklub Warmińsko-Mazurski)

Senior-Instruktor Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego – Tadeusz Gowkielewicz – został wyróżniony statuetką Dedala! To wyróżnienie noszące imię pierwszego, mitycznego konstruktora, pilota, instruktora i wychowawcy, przyznawane jest przez Kapitułę Klubu Seniorów Lotnictwa.

Statuetka Tadeusza Gowkielewicza ma numer 26. Niewielu pilotów instruktorów w Polsce może się pochwalić tą nagrodą. Statuetka Dedala to najwyższe wyróżnienie nadawane instruktorom lotniczym, którzy szczególnie zasłużyli się w szkoleniu i wychowaniu młodzieży lotniczej. Pan Tadeusz Statuetkę odebrał w Górskiej Szkole Szybowcowej „Żar”.

Cieszymy się ogromnie. Takich wzorów potrzebujemy. Potrzebujemy nie tylko w życiu zawodowym ale również w osobistym – mieć kogo naśladować. Duża wiedza, cierpliwość i ciepłe podejście do ucznia-pilota to przepis na Dobrego Instruktora. Taki jest nasz Laureat – mówią o Tadeuszu Gowkielewiczu przedstawiciele Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

A cóż znaczy ta nagroda? Symbolizuje najlepsze cechy nauczyciela. Bo co może lepszego spotkać człowieka, który umiejętności i serce oddał dla lotnictwa jeśli nie ciągła obecność pośród byłych uczniów, pośród instruktorów, ich dobre wspomnienia. To najtrwalszy zapis życia i pracy… – dodają.

Pierwsze wyróżnienia zostały przyznane w 2004 roku. Statuetka Dedala to odwzorowanie ziemskiego globu otulonego skrzydłami polskiego lotniczego orła, ustawionego na granitowym cokole. To uhonorowanie wykonawców żmudnej, codziennej pracy przy tworzeniu nowej generacji lotników polskich, instruktorów i wychowawców młodzieży lotniczej.

Oprócz pana Tadeusza, drugą statuetką Dedala wyróżniono jego starszego o rok kolegę, Wiesława Dziedzio z Aeroklubu Jeleniogórskiego. Statuetki wręczał profesor Robert Rowiński z Rady Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Polskiego.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus