Zawody na Celność Lądowania 2020 w Świdniku

Samolotowe zawody na celność lądowania w Świdniku (fot. aeroklubswidnik.com.pl)

Ostatnia sobota września zapowiada wielkie emocje dla fanów lotnictwa w Świdniku. Aeroklub Świdnik zaprasza wszystkich sympatyków lotnictwa na coroczne Zawody na Celność Lądowania.

Zawody tym razem odbędą się w dniu 26.09.2020 r. (sobota). Początek konkurencji godz. 10:00 na lotnisku trawiastym (wejście na lotnisko wszystkich uczestników wraz z załogami od strony Aeroklubu godz. 9:30). Jak co roku, Aeroklub prosi o punktualne przybycie. Spóźnialscy będą mieli kłopot z wejściem na płytę lotniska.

Konkurencje rozgrywane będą na samolotach Aeroklubu oraz na własnych samolotach, którymi można przylecieć do Świdnika. Zadaniem uczestników będzie wylądowanie jak najbliżej kilkumetrowej taśmy rozłożonej na pasie startowym.

Jak poinformował Krzysztof Janusz, Dyrektor Aeroklubu Świdnik, w tym roku rozegrana zostanie również konkurencja na szybowcu PW-6. Piloci, którzy nie lataj samodzielnie bądź nie mają ważnej licencji będą mogli wystartować z bezpiecznikiem.

Do udziału w zawodach Aeroklub Świdnik zaprasza również kolegów z innych aeroklubów i ośrodków szkolenia.

Zgłoszenia zawodników należy przesyłać do dnia 24.09.2020 r. z dopiskiem "Zawody" na adres e-mail: aeroklubswidnik@interia.pl.

W przypadku niesprzyjającej pogody terminem rezerwowym zawodów będzie niedziela (27 września). 

Więcej informacji na stronie www.aeroklubswidnik.com.pl

Źródło: Aeroklub Świdnik
comments powered by Disqus