Głosuj na projekt „Marzenia do spełnienia. Szybowiec dla rybnickiej młodzieży i dorosłych”

Marzenia do spełnienia. Szybowiec dla rybnickiej młodzieży i dorosłych - Projekt nr 8

Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego zaprasza wszystkich mieszkańców Rybnika do głosowania na ogólnomiejski projekt budżetu obywatelskiego nr 8 pt. „Marzenia do spełnienia. Szybowiec dla rybnickiej młodzieży i dorosłych”.

Projekt zakłada zakup nowoczesnego szybowca jednomiejscowego SZD-51-1 Junior, produkowanego w słynnych Szybowcowych Zakładach Doświadczalnych w Bielsku-Białej. Szybowiec przeznaczony jest dla pilotów początkujących, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze sportem szybowcowym i stanowi podstawę kontynuacji szkolenia lotniczego. Proponowany szybowiec jest laminowany, bardzo trwały i ekonomiczny w eksploatacji.

Dzięki poparciu mieszkańców miasta jest szansa na zakup szybowca SZD 51­1 Junior. Pierwszy raz w historii miasta Rybnika jego mieszkańcy będą mogli zdecydować o przekazaniu Aeroklubowi ROW takiego daru. Nigdy w historii nie miało to miejsca. Aeroklub będzie mógł przez najbliższe kilkadziesiąt lat użytkować sprzęt, a dzięki jego walorom skorzysta lotnicza młodzież i dorośli z miasta Rybnika.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta można znaleźć niezbędne informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2017 m.in. zasady głosowania.

W tym roku, głosowanie na projekty obywatelskie odbędzie się w dniach 12-16 września br. w 28 miejscach. Kartę do głosowania można pobrać tutaj. Głosować można również z wykorzystaniem internetu, poprzez wypełnienie formularza na miejskiej stronie internetowej, który jest dostępny pod linkiem: www.oskar.rybnik.eu/glosowanie

Więcej informacji na stronie: www.rybnik.eu

Źródło: Aeroklub ROW
comments powered by Disqus