Noc Naukowców w Poznaniu

Noc Naukowców

W dniu 25 września 2009r. na terenie Politechniki Poznańskiej odbyła się Noc Naukowców.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 25 września br. w całej Europie odbyły się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

Zaprezentowano m.in. skonstruowany na Politechnice Warszawskiej szybowiec PW-5 Smyk, modele Society of Automotive Engineers SAE AeroDesign, pomoce naukowe na specjalnościach Silniki lotnicze i Transport lotniczy.

W ramach cyklu wykładów przedstawiono m.in. relację z zawodów Society of Automotive Engineers SAE AeroDesign. O lataniu wyczynowym opowiadał Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego, Szybowcowy Wicemistrz Europy 2009.

Dzieci brały udział w quizach lotniczych, w których nagrodami były latawce, modele-gumówki i modele redukcyjne. W użyciu był także symulator modelarski.

W charakterze wolentariuszy wystąpili m.in. członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej, absolwenci klas lotniczych Aeroklubu Poznańskiego, a obecnie studenci Politechniki Poznańskiej oraz ekipa Society of Automotive Engineers SAE AeroDesign.

Więcej informacji na stronie Nocy Naukowców.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus