Bezpłatne szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Poznańskim

Szybowiec (fot. aeroklub.poznan.pl)

Nie przegap szansy, aby spełnić swoje marzenia. Aeroklub Poznański zaprasza uczniów pierwszych i drugich klas poznańskich szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym oraz kandydatów do tych szkół do wzięcia udziału w rekrutacji na szkolenie szybowcowe (teoria i praktyka) w sezonie 2017.

W trakcie bezpłatnego szkolenia teoretycznego zostanie wyłonionych 10 najlepszych kursantów, których pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe sfinansuje Aeroklub Poznański.

Do szkolenia zakwalifikowane zostaną osoby, które w wymaganym terminie uzyskają pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich. Spośród kandydatów którzy uzyskali w wymaganym terminie pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich, a nie uzyskali kwalifikacji zostanie utworzona lista rezerwowa.

Kandydatem na bezpłatne teoretyczne szkolenie szybowcowe (30 godz.) może być: uczeń, który w danym roku kalendarzowym uczęszczał do pierwszej lub drugiej klasy w jednej z poznańskich szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym lub ukończył gimnazjum i będzie kontynuował naukę w jednej z poznańskich szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym, wypełnił i przesłał formularz zgłoszenia na szkolenie.

Kandydat na bezpłatne praktyczne szkolenie szybowcowe będzie musiał dodatkowo wykazać się umiejętnościami potwierdzonymi wysokimi wynikami testu sprawnościowego, wiedzą z dziedziny lotnictwa (test/egzamin z wiedzy o lotnictwie), a także zaliczyć test psychologiczny.

Orientacyjny harmonogram szkolenia:
• 15-21 czerwca – bezpłatne teoretyczne szkolenie szybowcowe (30 godz.);
• 24 czerwca – testy sprawnościowe i test/egzamin z wiedzy o lotnictwie;
• 26-30 czerwca – cd. bezpłatnego teoretycznego szkolenia szybowcowego (35 godz.);
• 03 lipca – egzamin wewnętrzny;
• 05 lipca – 30 sierpnia – szkolenie praktyczne (szkolenie podstawowe za wyciągarką, celność lądowania).

Wypełnij Zgłoszenie

W przypadku pytań Aeroklub Poznański prosi o kontakt mailowy: rekrutacja@aeroklub.poznan.pl

Więcej o zasadach rekrutacji. na stronie www.aeroklub.poznan.pl

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus