Zakończyły się 47 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej

Łukasz Świderski - Mistrz Polski 2013

Po 3 dniach zmagań 11 zawodników z 5 aeroklubów, (zmagań również z pogodą), wyłoniono Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej w Klasie Advanced. W pierwszym dniu zawodów rozegrano jedną konkurencję:The Known Compulsory, w której zyciężył Łukasz Świderski z Aeroklubu Podhalańskiego przed kolejno Bartłomiejem Pyzikiem z Aeroklubu Radomskiego i Adrianem Szumanem z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

''ŚWIDER" nie oddał już prowadzenia do końca i zwyciężył kolejno w wiązance The Free Programme drugiego dnia, przed Adrianem Szumanem i Robertem Kowalikiem z Aeroklubu Radomskiego oraz The First Free Unknown trzeciego dnia zawodów przed Piotrem Szczepańskim z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej i Łukaszem Czepielą z Aeroklubu Poznańskiego. Tym sposobem drużyna z Zielonej Góry zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przed ekipą z Radomia (dugie miejsce drużynowo) oraz ekipie z Poznania.

Nowy Mistrz Polski Łukasz Świderski, podobnie jak inni zawodnicy, startował na samolocie Extra 330.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom, sędziom, jury, asystentom, obsłudze administracyjnej i technicznej, sympatykom i innym, za pomoc przy organizacji zawodów. Zawody w Toruniu przechodzą do historii i mamy nadzieję, że ta tradycja na stałe powróciła do naszego miasta, tak jak to miało miejsce przed wielu laty.


Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędowi Miasta Torunia, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, wielu nam życzliwym osobom, organizatorom i członkom Aeroklubu Pomorskiego przy współorganizacji Aeroklubu Polskiego po raz trzeci z rzędu Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w Toruniu zakończyły się wspaniałym sukcesem.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie http://www.aeroklub.radom.pl/acro/2013/6_2013/indexpage.htm

Jerzy Wiśniewski- Prezes Aeroklubu Pomorskiego
Janusz Rosołek- Dyrektor Zawodów
Tomasz Dunajski-Kierownik Sportowy Zawodów

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus