Zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej

Zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej (fot. Piotr Kozikowski)

Tegoroczne Zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyło się w Górskiej Szkole Szybowcowej na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

W tym roku termin spotkania Kadry nieco się opóźnił, zgrupowanie rozpoczęło się 1 marca kiedy warunki narciarskie już były na ukończeniu, więc w tym roku czas wolny Kadrowicze wykorzystali na lataniu. Tym bardziej że prognozy na sobotę 02.03 były naprawdę obiecujące. Niedługo po śniadaniu, pierwsze motoparalotnie odrywały się już od płyty lotniska. Pogoda piękna, wiatr minimalny, słońce i piękne widoki.  Kilkunastu pilotów przewietrzyło swoje skrzydła, niektórzy zupełnie nowe.

Skład kadry uszczuplił się nieco w tym roku. Jest o dwie załogi tandemowe mniej, oraz dwóch pilotów z klasy PL1. Natomiast dołączył do nas pilot w klasie PF1- Michał Radka.

Ostateczny skład kadry na rok 2019 prezentuje się następująco:

Klasa PF1 Klasa PL1 Klasa PL2
1. Budziszewski Jarosław
2. Ciszkowski Jacek
3. Kozarzewski Paweł
4. Nowicki Bartosz
5. Pałdyna Jarosław
6. Radka Michał
7. Semkło Jacek
1. Bógdał Wojciech
2. Bury Andrzej
3. Dembczyński Tomasz
4. Panas Wojciech
5. Romicki Krzysztof
1. Balcerzewski Jarosław
2. Kłoss Magdalena – nawigator
3. Brzostowicz Dariusz
4. Kalinowski Przemysław- nawigator
5. Pupek Adam
6. Kozikowski Piotr – nawigator
7. Walkowiak Daniel
8. Perkowski Michał – nawigator


Po części oficjalnej, trzeba było omówić kilka kwestii w związku z rozpoczynającym się sezonem. Jedną z nich był kalendarz imprez czekających nas w tym roku.  I tu mała niespodzianka! O dziwo w tym roku nie wybieramy się na zawody zagraniczne. Edycji zawodów będzie sporo – Mistrzostwa Polski oraz edycje Pucharu Polski zarówno klasyczne jak i slalomowe. Będzie też sporo imprez połączonych z tematyką lotniczą/ paralotniową. Dokładny kalendarz zawodów można obejrzeć na stronie www.kadrappg.pl/hormonogram-zawodow/.

W trakcie naszego zgrupowania nasz kolega Krzysztof Romicki dowiedział się, że jego lot w tandemie z Wojtkiem Strzyżakowskim nie tylko zdobył Rekord Polski, ale również Rekord Świata natomiast załogi Grupy Falco 2 (Kłoss/Balcerzewski, Perkowski/Walkowiak) pozyskały sponsora strategicznego, którym została firma NORD Partner.

Zapowiada się zatem sezon rywalizacji głównie między sobą, ale takie treningi też są nam potrzebne,
a zawody w Polsce wiele nas uczą. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia w powietrzu!!

Wojciech Panas

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus