Zbliżają się Mistrzostwa Świata w Wyścigach Dronów w Chinach

Konferencja prasowa dot. Mistrzostw Świata Wyścigów Dronów w Chinach (fot. aeroklub-polski.pl)

W dniach 11-14 grudnia 2019 r. w chińskim Xiangshan Ningbo odbędzie się tegoroczny finał mistrzostw świata Drone Racing FAI 2019.

Finał Mistrzostw Świata Drone Racing FAI 2019 odbędzie się w Xiangshan Ningbo, nadmorskim mieście na południowym wschodzie Chin, około 300 km od Szanghaju.

W mistrzostwach wystartuje 108 pilotów dronów z 27 krajów – w tym 23 juniorów i 13 kobiet. Oprócz pilotów w mistrzostwach weźmie udział także 125 członków ekip.

Z niecierpliwością czekamy na ponad 100 najlepszych na świecie pilotów dronów, którzy przybędą do Xiangshan Ningbo w Chinach na tegoroczny wielki finał Mistrzostw Świata Wyścigów Dronów w grudniu. Wygląda na to, że będą to świetne zawody – powiedział Robert Henderson, Prezydent FAI. – Wyścigi dronów to szybko rozwijająca się dyscyplina, a FAI angażuje się w ten ekscytujący sport – dodał.

Zbudowany specjalnie na te zawody tor o długości 630 m i szerokości 4 m zostanie podzielony na trzy sekcje. Pierwsza strefa będzie wyznaczona przy podłożu jako linia bazowa, druga na 3,5 m wysokości, a trzecia sekcja na 6 metrach. Drony będą musiały pokonać 14 różnych rodzajów przeszkód i 25 flag, w tym mosty i tunele.

W serii wyścigów zawodnicy będą ścigać się swoimi dronami na torze z prędkością do 180 km/h.

Plan zawodów:
11 grudnia:  Loty treningowe
12 grudnia:  Rundy kwalifikacyjne i ceremonia otwarcia
13 grudnia:  Rundy eliminacyjne
14 grudnia:  Rundy eliminacyjne, finał, ceremonie medalowe oraz ceremonia zamknięcia.

Medale FAI zostaną przyznane w czterech kategoriach: ogólnej, kobiet, juniorów i narodowej. Łączna pula nagród wynosi 125 000 USD.

Chiny są gospodarzem Mistrzostw Świata Drone Racing FAI trzeci rok z rzędu. Tegoroczny konkurs odbędzie się po bardzo udanych mistrzostwach w Shenzhen w 2018 roku. Wkrótce poznamy lokalizację kolejnej edycji zawodów w 2020 roku.

Oficjalna strona mistrzostw: www.faidroneworld.aero

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus