Wysokie lokaty Polaków na Paralotniowym Pucharze Świata

W Bir w Indiach na zakończonych - 30 października 2013 roku zawodach pre Puchar Świata i Mistrzostwach Indii Michał Gierlach wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Klaudia Bulgakow zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet.

Podczas trwania zawodów rozegrano cztery ważne konkurencje o długościach: 52, 9; 55,9; 68,1 I 55,3 km. Niestety za sprawą cyklonu, który nawiedził Indie i zrobił w nich spore spustoszenie na tydzień przed zawodami, pogoda na początku nie była idealna. Pod koniec jednak pozwoliła poznać miejsce od najlepszej strony.

Niektórzy zawodnicy odlatywali przed otwarciem startu na tylną grań za startowiskiem ( w wysokie góry), gdzie udawało im się osiągnąć wysokość ponad 4000 m.

Na zawodach stawiło się wielu wyśmienitych sportowców, dzięki czemu rywalizacja była bardzo zacięta i ciekawa.

Michał latał bardzo równo zajmując w każdej konkurencji wysokie lokaty. Wygrał nawet ostatnią konkurencję. Dzięki czemu Polak zajął zasłużone trzecie miejsce.

Klaudia wygrała wśród kobiet dwie ostatnie konkurencje, co pozwoliło jej wygrać z komfortową przewaga w klasyfikacji kobiet i zając wysokie 14-te miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bir znajduje się z stanie Himachal Pradesh w północno zachodnich Indiach. Część miejscowości, gdzie znajdowało się biuro zawodów, jest tybetańską kolonią. Nie czuje się tu jak w Indiach, tylko jak w Tybecie. Bir jest także jednym z najlepszych miejsc do latania na paralotniach na świecie. Niesamowite warunki jakie tu panują pozwalają na rozgrywanie zawodów oraz na bardzo wysokie latanie w Himalajach.

Pre Puchar Świata jest zawodami sprawdzającymi przygotowanie organizatora i przydatność miejsca do przeprowadzenia Pucharu Świata.