Przejdź do treści
Sebastian Kawa (fot. Aeroklub Polski)
Źródło artykułu

Sebastian Kawa w nowej konkurencji szybowcowej podczas Igrzysk w Dubaju

Światowe Igrzyska Lotnicze w Dubaju startują już jutro. Aeroklub Polski ma oficjalne potwierdzenie o nowej konkurencji dla pilotów szybowcowych. Sebastian Kawa będzie walczył o tytuł Mistrza Szybowcowego Światowych Igrzysk Lotniczych. W jego sportowej karierze udało mu się to już dwukrotnie. Na taki rezultat czekamy także w tym roku.

W tym roku podczas Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju szybownicy będą rywalizować w absolutnie nowej konkurencji – szybowcowym wyścigu równoległym. O medal w tej kategorii powalczy – Sebastian Kawa.

Jak zapowiadają organizatorzy to będzie całkowicie nowy i ekscytujący format rywalizacji szybowcowej, który po raz pierwszy w historii będziemy mogli podziwiać podczas tegorocznych World Air Games w Dubaju.

Nowa konkurencja w Dubaju - Szybowcowy wyścig równoległy

Zawodnicy będą ścigać się od 4 do 9 grudnia 2015. W ciągu tych pięciu dni najlepsi piloci szybowcowi będą konkurować ze sobą na 18-metrowych szybowcach wyczynowych. W każdej rundzie startuje dwóch pilotów. Konkurencje będą polegały na jak najszybszym wykonaniu przez zawodników zadań równoległych w dwóch wydzielonych przestrzeniach powietrznych. Po rundach kwalifikacji półfinałowej i finałowej, najszybszy pilot zostanie Szybowcowym Mistrzem Światowych Igrzysk Lotniczych FAI.

W szybowcowym wyścigu równoległym w biało-czerwonych barwach wystąpi reprezentant Polski - Sebastian Kawa. Jego przeciwnikami będą piloci z Włoch, Czech, Niemiec i Austrii.

Szybowcowy wyścig równoległy, który będzie jednym z jedenastu konkurencyjnych sportów lotniczych podczas Światowych Igrzysk Lotniczych FAI, odbędzie się w Kampusie Skydive Dubai Desert, położonym około 45 kilometrów na wschód od miasta.

Sebastian Kawa – polski pilot szybowcowy, pierwszy człowiek, który przeleciał szybowcem nad Himalajami. Dziesięciokrotny Mistrz Świata w konkurencjach szybowcowych, wielokrotny rekordzista świata w szybownictwie. Zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu pilotów szybowcowych, najbardziej utalentowany pilot szybowcowy w historii. Zdobywca dwóch medali Światowych Igrzysk Lotniczych – złoto w 2009 i brąz w 2001 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony