Szybowcowa rywalizacja w Stalowej Woli (fot. Łukasz Błaszczyk)

Relacja z szybowcowej rywalizacji w Stalowej Woli

7 maja zakończyły się 41. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej oraz Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard. Zawody Regionalne Klub-B nie zostały rozegrane ze względu na małą ilość konkurencji.

Zmienna pogoda zdecydowanie dyktowała warunki tegorocznych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Otwartej oraz Krajowych Zawodów Szybowcowych, które odbyły się w Stalowej Woli w dniach 29.04 – 8.05.2016. Zawodów Regionalnych Klub-B nie udało się rozegrać ze względu na małą ilość konkurencji.

Mistrzem Polski w klasie Otwartej po pięciu rozegranych konkurencjach został pilot Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt – Dęblin). Warto wspomnieć, że zwycięskie podium zostało zdobyte w pięknym stylu i jest to pierwszy tytuł mistrzowski tego młodego zawodnika w klasie Otwartej. Srebrny medal zdobył Mirosław Matkowski (Aeroklub Gliwicki), a brąz Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński).

W Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Standard po trzech konkurencjach pierwsze miejsce zajął Łukasz Błaszczyk. Z kolei Witold Czarnik (Aeroklub Rzeszowski) i Tomasz Rubaj (Aeroklub Gliwicki) zdobyli kolejno drugie i trzecie miejsce.

Wyniki

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Zachęcamy do obejrzenia relacji video z zawodów w Stalowej Woli autorstwa Łukasza Błaszczyka:

Przy tej okazji przypominamy, że w 2019 roku Aeroklub Stalowowolski będzie organizatorem Mistrzostw Europy. A wcześniej, bo już 26 maja widzimy się w Lesznie na Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej.