Rafał Łuckoś członkiem Rady Górskiej Szkoły Szybowcowej AP ŻAR

Aeroklub Polski

W dniu 28 grudnia 2011 r. Zarząd Aeroklubu Polskiego powołał do funkcji członka Rady Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego 'ŻAR' Pana Rafała Łuckosia.

Rafał Łuckoś jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach oraz studiów MBA Maastricht School of Management. Zawodowo jest prywatnym przedsiębiorcą specjalizującym się w zarządzaniu nieruchomościami i reklamie zewnętrznej.

Rafał jest członkiem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Jest pilotem paralotniowym i szybowcowym. Swoje szkolenie paralotniowe odbył na Żarze, a szkolenie szybowcowe kilka lat później ukończył w Bielsku-Białej. Nieprzerwanie od roku 2004 jest członkiem Paralotniowej Kadry Narodowej. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski, rekordzistą Polski oraz pierwszym w historii polskiego paralotniarstwa medalistą Mistrzostw Europy.

Od 2009 roku jest członkiem Komisji Lotniowo – Paralotniowej AP. Współtworzył Paralotniowy Puchar Beskidów oraz Polską Ligę Paralotniową. Jest współzałożycielem Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego, gdzie w latach 2007 – 2010 pełnił funkcję członka zarządu.
 

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus