Przedstawiciele Aeroklubu Polskiego na spotkaniu z minister sportu

Jerzy Makula-Prezes AP,Piotr Czarnecki-Sekretarz Generalny AP minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk (fot. aeroklub-polski.pl)

W dniu 14 lipca w siedzibie Ministerstwa Sportu Prezes Aeroklubu Polskiego Jerzy Makula oraz Sekretarz Generalny AP Piotr Czarnecki spotkali się z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk.

Pandemia koronawirusa bez wątpienia pokrzyżowała sportowe plany całej społeczności lotniczej. Gdybyśmy nie musieli mierzyć się z COVID-19 w tej chwili bylibyśmy w środku sezonu lotniczego. Ale sport lotniczy mimo, że częściowo uziemiony, z całą pewnością nie śpi.

Prezes Aeroklubu Polskiego Jerzy Makula oraz Sekretarz Generalny Piotr Czarnecki byli we wtorek gośćmi minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk.

Przedstawiciele AP zaprezentowali obecnej minister plan działalności Aeroklubu Polskiego oraz specyfikę sportu lotniczego. Rozmowy dotyczyły także współpracy Ministerstwa Sportu z Aeroklubem Polskim w 2020 i 2021 roku. Omówiono również warunki finansowania zadań realizowanych przez Aeroklub Polski i jego zawodników na najbliższe kilkanaście miesięcy.

O efektach rozmów Aeroklub Polski będzie informował na bieżąco.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus