Wypełnij ankietę i pomóż AP zebrać dane na temat ograniczeń przestrzeni powietrznej

Ograniczenia przestrzeni powietrznej

W związku z przygotowaniami do konferencji dotyczącej polskiej przestrzeni powietrznej organizowanej przez PAŻP, Aeroklub Polski zwrócił się z prośbą do członków AP o wypełnienie ankiety, zeskanowanie i odesłanie na adres marketing@aeroklubpolski.pl w terminie do 06 grudnia 2017 roku.

Informacje zawarte w ankiecie pozwolą uzupełnić wiedzę dotyczącą problemów w dostępie do przestrzeni powietrznej w 2017 roku. Ze swojej inicjatywy Aeroklub Polski planuje poruszyć problem coraz częstszego wprowadzania Rejonów Ograniczeń Lotów dla lotnictwa ogólnego co w ocenie AP nie poprawia bezpieczeństwa, a generuje duże ograniczenia uniemożliwiające okresowo prowadzenie działalności statutowej i gospodarczej członkom AP.

Dodatkowo Aeroklub Polski planuje poruszyć sprawę braku reakcji na wcześniejsze wnioski AP dotyczące redukcji lub likwidacji niektórych stref niebezpiecznych (EPD) i zakazanych (EPP) oraz modyfikacji MATZ i TMA (MATZ Powidz /TMA Poznań North), które w ocenie AP w sposób nieuzasadniony generują ograniczenia w naszej wspólnej przestrzeni powietrznej. Temat będzie omawiał Jacek Dankowski podczas konferencji organizowanej przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej w Warszawie, dnia 12 grudnia 2017 roku.

Aeroklub Polski apeluje o sprawne odesłanie wypełnionych ankiet.

•  Ankieta dot. Przestrzeni Powietrznej 2017

•  Pismo AP w sprawie przestrzeni powietrznej

•  Pismo PAŻP: Zaproszenie PAŻP na Konferencję 12.12.2017

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus