Polka druga w Konkursie Młodych Artystów FAI 2016

Praca Lidii Pankowskiej w Konkursie Młodych Artystów FAI 2016

Międzynarodowe Jury FAI wybrało zwycięskie obrazy w Konkursie Młodych Artystów FAI 2016. Praca z Polski, autorstwa Lidii Pankowskiej zdobyła II miejsce! Gratulujemy!

Tematem tegorocznego Konkursu Młodych Artystów FAI były „Sporty lotnicze w harmonii z naturą”. Dzieci ze wszystkich kontynentów świata miały w tym roku za zadanie namalować dzieło przedstawiające ich wyobrażenia na ten temat. Aeroklub Polski wraz z organizatorem konkursu w Polsce – Bemowskim Centrum Kultury z niecierpliwością oczekiwali wyników.

Tymczasem z Lozanny właśnie dotarły do nas świetne wieści – Lidia Pankowska za swoją wizję sportów lotniczych zdobyła II miejsce w grupie wiekowej 6-9 lat. Lidia jest przedstawicielką Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury.

O Konkursie Młodych Artystów FAI

Konkurs Młodych Artystów FAI jest organizowany nieprzerwanie od 1986 r. Jego celem jest promocja sportu lotniczego wśród młodzieży oraz przybliżenie różnych aspektów lotnictwa. Konkurs FAI, to także możliwość pokazania różnych umiejętności i osobowości poprzez sztukę. W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej FAI CIEA określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii prac młodych polskich artystów – laureatów Ogólnopolskiego Finału Konkursu Młodych Artystów FAI 2016! – TUTAJ

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus