Polacy na 1. Tunelowych Mistrzostw Europy 2018 w Norwegii (fot. 1st FAI European Indoor Skydiving Championship 2018/FB)

Polacy wrócili z medalami z 1. Tunelowych Mistrzostw Europy 2018 w Norwegii

W norweskim Voss zakończyły się 1. Tunelowe Mistrzostwa Europy 2018. Polacy znowu nie zawiedli i zakończyli zawody z trzema medalami na koncie – dwoma złotymi i jednym srebrnym.

W dniach 11-14 kwietnia 2018 Norweska Federacja Sportów Lotniczych była gospodarzem pierwszych oficjalnych Tunelowych Mistrzostw Europy FAI. W tej młodej, prężnie rozwijającej się dyscyplinie Polacy nieprzerwanie odnoszą sukcesy i na każdych zawodach wyznaczają wysoki światowy poziom. I tak było tym razem. Pierwsze mistrzostwa Europy w Indoor Skydiving reprezentacja Polski może zaliczyć do udanych.

Nasi zawodnicy zdobyli w Norwegii trzy medale – dwa złote i jeden srebrny. Niepokonany wciąż jest Andrzej Sołtyk. W kategorii Indoor Freestyle Junior Polak zdobył do swojej bogatej kolekcji kolejny złoty krążek. I to nie jedyny, z którym polski reprezentant wrócił do kraju – złoty medal dla Polski w kategorii Dynamic 2-way wywalczył duet Andrzej Sołtyk oraz Joshua Ruiz-Velasco.

Kolejny medal, tym razem srebrny i tytuł Tunelowych Wicemistrzów Europy w kategorii VFS zdobył team FlyspotDefinition w składzie – Dariusz  Filipowski, Piotr Bereda, Sebastian Matejek, Rafał Popławski.

Poza podium tym razem znalazła się formacja No Mercy. Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk oraz  Iwona Raczkiewicz w Norwegii były piąte w FS 4-Way Female.

Z kolei polski zespół FLYSPOT Sky4Four w składzie Anna Barańska, Michał Barański, Zbigniew Kordzikowski, Maciek Godlewski zajęli siódmą lokatę.

Inny polski team w osobach Adrian Ślesicki i Wojciech Czepiczek w kategorii Dynamic 2-way ostatecznie ukończyli zawody na dziewiątym miejscu.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!