Mamy Mistrza Świata Juniorów na MŚ Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie

W dniach 26 – 30 sierpnia 2013 roku w słowackiej miejscowości Martin rozgrywano Mistrzostwa Świata Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie F1E dla Juniorów i Seniorow. W obu kategoriach wystartowało łącznie 6 polskich modelarzy.

Polski zawodnik – Konrad Żurowski (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy) zdobył tytuł Mistrza Świata Juniorów w konkurencji F1E!

Nasza reprezentacja Juniorów, w składzie Kondrad Żurowski, Mikołaj Stryja oraz Szymon Morcinek, w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na czwartej pozycji. Polaków wyprzedziła reprezentacja Rumunii, Francji i Czech.

Wyniki klasyfikacji drużynowej

Polska miała także trzech swoich reprezentantów w kategorii Seniorów, którzy ostatecznie uplasowali się w drugiej dziesiątce. Stanisław Kubit zajął miejsce 16, Kańczok Franciszek – 18 i Żurowski Jacek miejsce 20.