Przejdź do treści
Źródło artykułu

List Prezydenta FAI

Wizytujący w styczniu Warszawę, z okazji konferencji prasowej AP, Prezydent FAI Dr. John Grubbstrom, przesłał list, którym Aeroklub Polski chce się podzielić ze środowiskiem.

Lozanna 3 lutego 2015 r.

Szanowny
Pan Włodzimierz Skalik, Prezes
Pan Bohdan Włostowski, Sekretarz Generalny
Zarząd Aeroklubu Polskiego

Drodzy Przyjaciele,

Minęło kilka tygodni odkąd miałem ogromna przyjemność gościć w Warszawie.

Byłem pod dużym wrażeniem uprzejmości i gościnności, jaka mi okazaliście jak również spotkań oraz możliwości skosztowania Waszej kuchni. Niezwykle przyjemna była wizyta w prawdziwej polskiej restauracji z prawdziwym polskim jedzeniem oraz krótki spacer po warszawskiej starówce, gdzie byliście uprzejmi zabrać mnie do wspaniałej restauracji. Ciemne strony europejskiej historii – a także fantastyczna siła ludzkiego wysiłku w odbudowie i ponownym starcie – odczuwalna ogromnie, podczas tego spaceru przypomniała mi o stałej potrzebie dbania o pokój. Myślę, że promowanie sportu jest jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu.

Dziś jest dla mnie oczywiste, że Aeroklub Polski jest na właściwej drodze rozwoju, ze wspaniałym przywództwem, dobrze prowadzoną gospodarką finansową i rozwojem członków. Imponujące jest to, że obecnie znajduję się on w lepszej sytuacji niż w innych krajach.

Mam nadzieję, że mój udział w konferencji prasowej oraz moje poparcie przyniosły zamierzone korzyści. W przeszłości udowodniliście, że jesteście bardzo dobrymi organizatorami największych imprez sportowych i jestem przekonany, że utrzymacie ten poziom także w przyszłości. Życzę wam wszystkiego najlepszego w tej kwestii.

Jako bardzo ciepłe wspomnienie tej wizyty wspominam cudowną reprodukcję obrazu Gordona Bennetta*, który wraz z życzeniami od Was dostałem, a teraz mogę podziwiać nad biurkiem w moim domu.

Z poważaniem,

Dr. John Grubbstrom
Prezydent FAI


Oryginał listu

tłum. k.b.

*Mowa o reprincie wpisu go Księgi Pamiątkowej Aeroklubu Polskiego, dokonanej z okazji zdobycia przez załogę Franciszka Hynka i Zbigniewa Burzyńskiego, Pucharu Gordona Bennetta 2 września 1933 roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony