Kolejne zmagania zawodników motoparalotniowych – Mistrzostwa Polski 2020

Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2020

W dniach 13 – 18 września br. na lotnisku Przylep koło Zielonej Góry odbędą się 22. Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2020. Organizatorami 22 edycji Motoparalotniowych Mistrzostw Polski 2020 są Aeroklub Ziemi Lubuskiej oraz Komisja Mikrolotowa Aeroklubu Polskiego.

Zawody zostaną rozegrane w czterech klasach: PF1, PL1, PF2 i PL2. W przypadku uczestnictwa w klasie mniej niż 4 załóg, klasa nie zostanie rozegrana.

W dniach 13 i 14 września po dokonaniu rejestracji możliwe będą loty treningowe. Konkurencje tegorocznych Motoparalotniowych Mistrzostw Polski będą rozgrywane w dniach od 14 do 18 września, w zależności od warunków pogodowych.

Pierwszy briefing odbędzie się w poniedziałek, 14 września o godzinie 17.00.

Wśród przewidzianych konkurencji będą m.in.: nawigacja precyzyjna, celność lądowania, slalom japoński, ekonomia i slalom „koniczynka”. Szczegółowy opis konkurencji w katalogu zadań – Zadania

Warunki uczestnictwa:

  • Posiadanie ważnego świadectwa kwalifikacji upoważniającego do wykonywania lotów na posiadanym PPG / PPGG lub dokumentu zagranicznego upoważniającego do wykonywania takich lotów;
  • Licencja Sportowa FAI*;
  • Ważne ubezpieczenie OC w związku z wykonywanymi lotami;
  • Podpisanie karty rejestracyjnej zawodnika w dniu rejestracji;
  • Posiadanie sprawnego technicznie skrzydła i silnika oraz spadochronu ratunkowego;
  • Opłacenie opłaty startowej.

* zawodnicy nie posiadający licencji sportowej FAI (NAC), będą dopuszczeni do udziału w zawodach, ale nie będą klasyfikowani w XXII MPMP.

Ponadto zawodnicy powinni posiadac rejestratory typu AMOD. Dla osób które nie posiadają  urządzenia możliwe będzie jego wypożyczenie. Organizatorzy proszą jednak o wcześniejszą rezerwację rejestratora mailem podczas zgłoszenia uczestnictwa w zawodach.

Biuletyn Motoparalotniowych Mistrzostw Polski 2020


Regulamin Motoparalotniowych Mistrzostw Polski 2020

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus