Indoor Skydiving dyscypliną olimpijską? #FLYIN2024

Indoor Skydiving (fot. FAI)

Francuska Federacja Spadochronowa (FFP), przy wsparciu FAI, podjęła działania, aby na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku Latanie Tunelowe zostało włączone do grona dyscyplin olimpijskich.

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu w 2024 roku. Gospodarz igrzysk został ogłoszony 13 września 2017 podczas 131. Sesji MKOl w Limie. Francja w szczególny sposób zamierza wpisać się w historię i włączyć latanie tunelowe do Panteonu Sportu.

Dla wszystkich skoczków spadochronowych we Francji i na całym świecie od dawna wielką ambicją jest wejść do olimpijskiej rodziny. Zjednoczeni i zmobilizowani mamy szansę zrobić coś wyjątkowego dla naszego sportu, skoczków, naszych sportowców i ciężko pracujących wolontariuszy, którzy poświęcają całą energię i zaangażowanie, aby spełnić to marzenie – stwierdził David Roth, prezes Francuskiej Federacji Spadochronowej.

Francuscy sportowcy wspierają rodzimą Federację w dążeniu do włączenia latania tunelowego do grona sportów olimpijskich. – To marzenie może stać się rzeczywistością tylko dzięki pełnej mobilizacji i wsparciu ogólnoświatowej społeczności skoczków – mówią.

Warto wspomnieć, że dla tej dyscypliny sportu lotniczego, rok 2024 to symboliczna data – wtedy to mija 230 lat od pierwszego skoku spadochronowego.

Paryż był już dwukrotnie gospodarzem letniej olimpiady, w latach 1900 i 1924.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus