Francuskie podium na Mistrzostwach Europy w Akrobacji Samolotowej

W dniach 01 – 10 sierpnia na Lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie  rozgrywano VIII Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. 10 sierpnia o godzinie 17:30 odbyła się ceremonia zakończenia Mistrzostw.

Uroczyste wręczenie medali miało zostać poprzedzone Piknikiem Lotniczym. Niestety niebo nad Piastowem nie sprzyjało organizatorom, którzy byli zmuszeni odwołać Piknik Lotniczy z powodu złych warunków pogodowych.

VIII Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced to zdecydowanie francuskie mistrzostwa. Rywalizację wygrał Simon DE LA BRETECHE, który latał na samolocie CAP 332, drugie i trzecie miejsce także przypadło francuzom – Alexandre ORLOWSKI (Extra 330SC) i Romain FHAL (CAP 232).

Wśród zawodników polskiej reprezentacji najwyżej – na 28. miejscu uplasował się Piotr SZCZEPAŃSKI (Extra 330LC), 31. miejsce przypadło Łukaszowi ŚWIDERSKIEMU. Natomiast na 33. poozycji zakończył zmagania Robert KOWALIK, Bartłomiej PYZIK i Adrian SZUMAN zajęli 40. i 41. miejsce.

ZOBACZ WYNIKI

W klasyfikacji drużynowej bezsprzecznie wygrała reprezentacja z Francji, Polska drużyna zajęła 6. miejsce.