Finały VI Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski 2020

Zwycięzcy VI Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski w klasie PL1 (fot. aeroklub-polski.pl)

To było kilka niezwykle udanych dni dla zawodników motoparalotniowych i fanów tego sportu. Nie zabrakło sportowych emocji i zaciętej rywalizacji do samego końca. W Jutrosinie (Aeroklub Ostrowski) zakończyły się VI Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski 2020.

Kilka dni imponującej rywalizacji, 22 konkurencje kwalifikacyjne i 836 przelotów – to liczby, których autorami jest 38 zawodników VI Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski, które zakończyły się w Jutrosinie.

Wielkie emocje, determinacja i zacięta rywalizacja towarzyszyły pilotom do samego końca. Ostatecznie mistrzowską formę popartą wynikami zaprezentowali:

W klasie PL1 (wózek jednoosobowy) tytuł Mistrza Polski obronił Wojtek Bógdał. Tuż za nim, z niewielką stratą był Paweł „Lojak” Kozarzewski. Trzecie miejsce na podium należy do Szymona Winklera. Czwarty w tej klasie był Wojciech Panas.

W klasie PF1 (start z nóg) Mistrzem Polski został Bartosz Nowicki. Drugi był Marcin Bernat, a trzeci Tomasz Walczak. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął debiutant tych zawodów Łukasz Sarzyński.

W zawodach wzięli udział także znakomici piloci z zagranicy. Wśród nich najlepszy był wielokrotny mistrz Alexander Mateos z Francji. Drugą lokatę zajął jego rodak Nicolas Aubert. Na kolejnych miejscach uplasowali się Grek Dimitris Kolliakos i Czech Luboš Halama.

Wyniki kwalifikacji:
•  PL1-TOTAL
•  PF1-TOTAL


Relacja z finałowego dnia zawodów (źródło: Air Sports Promotion) – LINK.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus