FAI wprowadza nową imprezę sportową – Air Games Tour!

FAI - logo

FAI planuje uruchomienie międzynarodowego wieloboju lotniczego – Air Games Tour. Projekt ma być uruchomiony już w drugiej połowie 2018 roku.

Air Games Tour to nowy projekt FAI, który ma zadebiutować w świecie sportów lotniczych w drugiej połowie 2018 roku. W ciągu każdego roku, podczas czterech dni intensywnej rywalizacji sportowej wybranych pięć miast-gospodarzy z całego świata zaprezentuje sporty lotnicze.

Planowana formuła imprezy ma wypełnić lukę pomiędzy rozgrywanymi co pięć lat Światowymi Igrzyskami Lotniczymi. Założeniem jest, aby Air Games Tour bazowało na sukcesie sportowym i organizacyjnym Światowych Igrzysk Lotniczych FAI (FAI World Air Games 2015) w Dubaju. Wówczas w tych niezwykle udanych lotniczych zawodach sportowych wzięło udział prawie 1000 pilotów. W ciągu dwóch tygodni zawodnicy rywalizowali w 20 różnych dyscyplinach lotniczych. Przekazy i relacje z imprezy były transmitowane przez 42 nadawców w 115 krajach, w tym TVP Sport i Polsat News.

Prezydent FAI Frits Brink powiedział: "Nasza koncepcja zakłada opracowanie wieloboju Air Games Tour, z trzema, a najwyżej pięcioma wydarzeniami rocznie. W rezultacie zawody te, będą w praktyce prowadzić sportowców do Światowych Igrzysk Lotniczych odbywających się co cztery lub pięć lat". I dodał: "Zamierzamy rozpocząć od niewielkiej liczby imprez w pierwszym roku, a następnie sukcesywnie będziemy rozszerzać projekt. Jednocześnie poszukujemy partnerów biznesowych, którzy dostrzegą wartość z obcowania z ekscytującym sportem lotniczym".

Pod patronatem FAI mamy wiele różnych sportów i dyscyplin lotniczych, od spadochronów po wyścigi dronami. Pomysł Air Games Tour ma za zadanie zaprezentować różne emocjonujące sporty lotnicze w jednym miejscu.

Prezydent FAI dodał również, że koncepcja Air Games Tour jest w tej chwili w fazie rozmów z potencjalnymi miastami-gospodarzami tych cyklicznych imprez.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus