EGC 2013: Polscy piloci bardzo dobrze rozpoczęli mistrzostwa

Polacy podczas ceremoni otwarcia EGC2013, fot. Narcyz Przybylski

Polscy zawodnicy, mino zmiennych i niepewnych warunków pogodowych,  bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w pierwszej konkurencji szybowcowych mistrzostw Europy, które od piątku trwają w Ostrowie Wielkopolskim. Po pierwszych konkurencjach wszyscy Polacy uplasowali się na pierwszych pięciu miejscach w swoich klasach.

W klasie Standard zdecydowanie wygrał Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) a  Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) i Paweł Wojciechowski (Aeroklub Leszczyński) zajęli 3 miejsce.

W klasie wielomiejscowej 4 miejsce wywalczyła załoga Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) i Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski). Na piątym miejscu uplasowała się druga nasza załoga Adam Czeladzki i Krzysztof Trzewik (obaj Aeroklub Warszawski).

Równie dobrze spisali się nasi młodzi zawodnicy latający w klasie Club. Łukasz Błaszczyk (Aeroklub Ostrowski) był czwarty, a Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt w Dęblinie) piąty.

Podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw, która w piątek odbyła się na rynku w Ostrowie Wielkopolskim, Prezes Aeroklubu Polskiego Włodzimierz Skalik, wręczył Medal Tańskiego Trenerowi Szybowcowej Kadry Narodowej Jackowi Dankowskiemu. Jest to odznaczenie przyznawane przez Zarząd AP, na wniosek Komisji Szybowcowej, dla osób które posiadają wybitne zasługi dla polskiego szybownictwa w minionym roku kalendarzowym. Przypomnijmy tylko, iż szybowcowi reprezentanci Polski, trenowani przez Jacka Dankowskiego, podczas mistrzostw świata rozgrywanych w sierpniu 2012 w Teksasie, osiągnęli najlepszy w historii rezultat, przywożąc do kraju dwa złote i jeden srebrny medal oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.


Poniżej zdjęcia z ceremoni otwarcia Mistrzostw w obiektywie Narcyza Przybylskiego


Więcej zdjęć z ceremonii otwarcia autorstwa Narcyza Przybylskiego


Więcej informacji na stronie zawodów, oraz facebookowym profilu mistrzostw Europy.

Wyniki treningów i pierwszych konkurencji

 

 

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus