Centralne Pokazy Lotnicze – program i sprawy organizacyjne

Centralne Pokazy Lotnicze 100-lecia Aeroklubu Polskiego (fot. Aeroklub Polski)

Już za dwa dni nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony). Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy jak i grup pokazowych na kilka samolotów.

Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce, śmigłowce, samoloty transportowe i śmigłowce. Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej.

31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy na świecie zostanie wykonany lot akrobacyjny przez mistrza świata w lotach motoparalotnią. Będzie na co popatrzeć.

Prezentujemy jeszcze gorący program imprezy. Oj będzie się działo... Jak zapowiadają organizatorzy, mają też kilka ukrytych niespodzianek. (Program w dużej rozdzielczości TUTAJ)

Dla wszystkich fanów lotnictwa, którzy przybędą 31 sierpnia na lotnisko w Jasionce organizatorzy przygotowali mapki parkingowe Centralnych Pokazów Lotniczych 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Na terenie pokazów i w pobliskiej okolicy lotnisk nie ma bezpłatnych parkingów ani miejsc do bezpłatnego parkowania. Proponowane są dwa rozwiązania: parking darmowy na Giełdzie Samochodowej i dojazd linią specjalna autobusu ZTM lub parking płatny (20zł gotówką lub kartą) bezpośrednio przy terenie imprezy.Organizatorzy zachęcają do korzystania ze specjalnie przygotowanej linii autobusowej L1 na trasie BARDOWSKIEGO (Centrum Rzeszowa przy Dworcu PKP Rzeszów Główny). JASIONKA (Aeroklub). Aurobus kursuje w godzinach 8:20 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21:10 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub) na linię obowiązuje bilet komunikacji miejskiej Rzeszów.

Wszystkich wybierających się na Centralne Pokazy Lotnicze 100-lecia Aeroklubu Polskiego zachęcamy do skorzystania z autobusów ZTM. Rozkład jazdy TUTAJ.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus