Dni Otwarte Lotniska na 70-lecie Aeroklubu Podkarpackiego

Dni Otwarte Lotniska na 70-lecie Aeroklubu Podkarpackiego

Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie zapraszają już 29 sierpnia na Dni Otwarte Lotniska z okazji 70-lecia działalności Aeroklubu Podkarpackiego. Początek wydarzenia o godzinie 12:00. Wstęp wolny!

Organizatorzy przygotowali akrobacje samolotowe i szybowcowe, prezentację samolotów historycznych, pokazy sekcji spadochronowej, paralotniowej, modelarskiej, prezentację I wojennej grupy rekonstrukcyjnej, wystawę statyczną samolotów, modeli oraz wieczorne loty balonem na uwięzi. Zaprezentowany zostanie też sprzęt, na którym szkolono pilotów w Aeroklubie na przełomie 70-ciu lat w tym m.in.: Jak-18, CSS-13, TS-8 Bies, Zlin 526f, RWD-5, PZL-104 Wilga.

Będzie również park zabaw i rozrywki dla dzieci oraz występy zespołów regionalnych.

Dla odważnych loty zapoznawcze w dniu 30 sierpnia.

Aeroklub Podkarpacki rozpocznie obchody 70-lecia swojej działalności o godz. 10:00 w hangarze uroczystą mszą święta. O godzinie 11:00 zostanie złożony wieniec pod Pomnikiem Lotników. O godz. 11:10 zostaną wręczone wyróżnienia. Następnie o 11:35 odbędzie się Pokaz multimedialny historii Aeroklubu Podkarpackiego. Od 12:00 do 18:00 rozpoczną się "Dni Otwarte Lotniska", a w programie m.in. prezentacja statyczna i w powietrzu Sekcji Aeroklubu.

Po zmroku o godz. 20:00 Hangar-Party - imprezę na zakończenie wakacji - poprowadzi DJ Mico.

Źródło: Aeroklub Podkarpacki
comments powered by Disqus