Przejdź do treści
Spotkanie z Sebastianem Kawą w Nowym Sączu
Źródło artykułu

Spotkanie z Sebastianem Kawą w Nowym Sączu

Aeroklub Podhalański, Prezydent miasta Nowego Sącza oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zapraszają na spotkanie z Sebastianem Kawą. Z człowiekiem ptakiem, który w szybownictwie osiągnął wszystko co można było osiągnąć. Z pierwszym na Świecie pilotem szybowcowym, który wzniósł się ponad Himalaje, w ubiegłym roku uhonorowanym przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a przede wszystkim z normalnym człowiekiem, przyjacielem i pilotem, który jak mało kto umie dzielić się z innymi tym co sam się nauczył.

Spotkanie odbędzie się 27.03.2015 r. o godzinie 11:15, w Auli PWSZ, ul. Zamenhoffa 1A (Instytut Techniczny) w Nowym Sączu. Wstęp wolny.

Podczas swojej kariery szybowcowej sebastian Kawa zdobył 10 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale mistrzostw świata, 1 złoty medal Światowych Igrzysk Lotniczych, 5 tytułów mistrza Europy oraz wiele rekordów świata –  najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii. Większość sukcesów odniósł startując na szybowcach polskiej konstrukcji: PW-5 Smyk, SZD-48-3M Brawo i SZD-56-2 Diana. Autor licznych artykułów prasowych i publikacji internetowych na temat szybownictwa. Z zawodu lekarz medycyny.

Sebastian Kawa był wychowywany w środowisku szybowników Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar". W wieku 16 lat (minimalny wymagany wiek) Sebastian Kawa uzyskał III klasę (podstawową) pilota szybowcowego. Przez kolejne 2 lata przechodził kolejne etapy szkolenia pilota szybowcowego, zdobywając do lipca 1992 roku 200 godzin nalotu. W 1989 roku, mając 17 lat wykonuje na szybowcu Pirat zamknięty przelot 300 km – co jest jednym z trzech „diamentów" do Odznaki Szybowcowej. W latach 1990-1991 intensywnie trenował na szybowcach Pirat, Junior, Foka, Cobra. W tym okresie zdobył doświadczenie i uprawnienia do wykonywania lotów bez widoczności, chmurowych. Zaczął wykonywać loty wysokościowe. Był to także okres intensywnego treningu w przelotach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony