Pińczowska Fiesta Balonowa 2018

Pińczowska Fiesta Balonowa 2018 (fot. Aeroklub Regionalny w Pińczowie)

Starosta Pińczowski oraz Aeroklub Regionalny w Pińczowie zapraszają na Pińczowską Fiestę Balonową 2018, która odbędzie się w dniach 17-19.08.2018 r.

Fiesta to spotkanie pilotów balonowych z Polski południowej i południowo-wschodniej. Jest to okazja do wspólnego latania, popularyzacji sportu balonowego, wymiany doświadczeń oraz integracji społeczności lotniczej.

Intencją organizatorów jest wznowienie pińczowskich spotkań załóg aerostatów oraz utrwalenie ich w kalendarzu wydarzeń. Organizatorzy pragną, aby Fiesta służyła integracji środowiska lotniczego, a także cieszyła oczy mieszkańców.

Udział w drugiej edycji Pińczowskiej Fiesty Balonowej potwierdziło już 10 załóg balonowych. Impreza będzie również okazją do uczczenia 20-lecia Powiatu Pińczowskiego.

W programie organizatorzy przewidują już w piątek około godziny 17:30 oficjalne otwarcie Fiesty. A już o godz. 18:30 odbędzie sięstart balonów z aeroklubowego lotniska i loty nad Pińczowem. Kolejny start balonów zaplanowano w sobotę wczesnym rankiem (ok. godz. 6:00), a następnie w godzinach popołudniowych (ok. godz. 18:30). Załogi będą rywalizować w konkurencjach lotu do celu oraz w "pogoni za lisem".

Wieczorem, wszystkich, którzy przybędą na lądowisko Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie, czeka widowiskowa gala balonów. Widowisko bedzie piękne, gdy balony wzniosą się w powietrze późnym wieczorem i będą podświetlone płomieniami. W niedzielę planowane są poranne loty rekreacyjne. Po uzgodnieniu z załogami jest możliwy lot pasażerski.

Macie plany na weekend 17-19 sierpnia? Jak nie, to zapraszamy na lądowisko w Pińczowie, szykuje się balonowa impreza. Wstęp wolny.

Źródło: Aeroklub Pińczowski
comments powered by Disqus