Pińczów MTB już w najbliższą niedzielę

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

Już 25 lipca odbędzie się w Pińczowie rowerowy maraton w klasie MTB. Kameralne miejsce nad brzegiem Nidy i przepiękna okolica będą po raz pierwszy w historii mtbcrossmaraton areną zmagań w ramach „MOCNEJ 7” – cyklu imprez Świętokrzyskiej Ligii Rowerowej. Dla cyklistów przygotowano trasy na 3 dystansach („family”, „fun” i „master” ) a dla kibiców dodatkowe atrakcje – wśród nich możliwość spróbowania swoich sił na mobilnej ściance wspinaczkowej i pokazy modeli sterowanych.

MTBCrossMaraton to cykl 7 maratonów rowerowych rozgrywanych w różnych zakątkach ziemi świętokrzyskiej. Po raz pierwszy jeden z etapów odbędzie się w Pińczowie. „Każda nowa lokalizacja maratonu jest wielkim wyzwaniem i przyciąga dużą liczbę zawodników z całej Polski. Za nami już 4 etapy: Daleszyce, Nowiny, Kielce, Suchedniów. Na etap pińczowski już zapowiedziało się kilkudziesięciu cyklistów a lista chętnych stale się wydłuża. Cieszy nas, że wśród nich na liście startowej jest coraz więcej kolarzy z samego Pińczowa.” – mówi Rafał Wojciechowski z kieleckiego Stowarzyszenia Mtb Cross – głównego organizatora "Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTBCrossMaraton".


Zaplanowana na 25 lipca impreza może przyciągnąć do Pińczowa ponad 200 cyklistów – tych początkujących oraz licencjonowanych zawodników jeżdżących w profesjonalnych grupach kolarskich. Trasy zostały tak zaplanowane, aby w maratonie mógł wziąć udział każdy – niezależnie od wieku i stopnia wytrenowania. Cykliści będą mieli do wyboru trzy warianty tras: family - ok 12 km, fun - 48 km i master – 75 km poprowadzonych na terenie Gminy Pińczów wzdłuż meandrów rzeki Nidy. Jak zapewniają organizatorzy jest to najbardziej „mazoviecka” trasa w świętokrzyskim, szybka, łatwa i przyjemna. Szczegółowe mapy tras zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pińczowie (www.pinczow.com.pl) oraz na www.mtbcrossmaraton.pl. Wyścigi zawodników nagrywane będą z pokładu motolotni – co będzie miłą pamiątką dla cyklistów biorących udział w maratonie.
Start i meta zawodów umiejscowiona będzie na terenie Aeroklubu Regionalnego przy dworcu PKS w Pińczowie. W trakcie gdy zawodnicy będą się ścigać w terenie każdy kto przyjdzie na lądowisko będzie mógł bezpłatnie spróbować swoich sił na mobilnej, sztucznej ściance wspinaczkowej oraz zobaczyć pokaz modeli sterowanych radiem.

Chcemy aby impreza była ciekawą alternatywą dla tych, którzy spędzają wakacje w mieście oraz zaproszeniem do aktywnego wypoczynku na terenie gminy Pińczów. Spływy kajakowe, boiska do popularnej plażówki, zaplecze dla amatorów podniebnych sportów w Aeroklubie – to atrakcje sportowe, które nasze miasto już wykorzystuje do promocji. Rewelacyjnym uzupełnieniem oferty turystycznej aktywnego Pińczowa są imprezy dla fanów dwóch kółek – wyścigi szosowe, zmagania crossowe MTB a już wkrótce start międzynarodowego ultramaratonu kolarskiego liczącego aż 1175 km.


Niedzielna impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 w Aeroklubie Regionalnym (koło dworca PKS). Czas oczekiwania na dekorację umilony będzie pokazem z wyjazdu ekipy MTB

CROSS na Singletrack „Pod Smrkiem” w Górach Izerskich, który szeroko opisywany był na łamach magazynu Bikeboard.

Ci, którzy wciąż chcą zapisać się do udziału w zawodach mogą to zrobić on-line za pośrednictwem strony internetowej www.mtbcrossmaraton.pl. Tam też znajdują się wszelkie informacje organizacyjne związane z uczestnictwem w zawodach. Ci, którzy w ostatniej chwili będą chcieli dopisać się do listy startujących będą mogli to zrobić na dzień przed startem w biurze zawodów, które zlokalizowane będzie w Aeroklubie Regionalnym w Pińczowie. Biuro czynne będzie w sobotę od 16:00 do 20:00 oraz w niedzielę od 8:00 do 10:30.

Serdecznie zapraszamy!
Aeroklub Regionalny w Pińczowie

Źródło: Aeroklub Pińczowski
comments powered by Disqus