Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zmarł Tadeusz Wiśniowski

Aeroklub Nowy Targ Przekazał smutną wiadomość. W dniu 30 marca 2021 r., w wieku 86 lat, odszedł nestor modelarstwa lotniczego w Nowym Targu – Tadeusz Wiśniowski.

Modelarstwo lotnicze to było całe jego życie. W swoich pracowniach spędzał całe dnie od rana do późnej nocy, poświęcając swój czas i energię wychowując młodzież budującą pod jego okiem modele latające, którymi później zwyciężała w wielu zawodach, również tych międzynarodowych.

Każdy kto bywał na lotnisku widząc idącą środkiem pola wzlotów postać, objuczoną sterczącymi kadłubami i skrzydłami, wiedział że to pan Tadek maszeruje oblatywać swoje modele.

Był zawsze życzliwy i koleżeński, cieszył się wielkim szacunkiem swoich kolegów i wychowanków, czego ukoronowaniem było nadanie mu statusu członka honorowego Aeroklubu Nowy Targ.

Panie Tadeuszu do zobaczenia w niebiańskiej modelarni ...

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w Kaplicy Domu Przedpogrzebowego na cmentarzu w Nowym Targu, w dniu 7 kwietnia 2021 r. (środa) o godz. 14:00, po której Prochy Zmarłego zostaną odprowadzone na miejsce spoczynku (stary cmentarz).

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony