VII Nowotarski Piknik Lotniczy na 85-lecie powstania lotniska

VII Nowotarski Piknik Lotniczy na 85-lecie powstania lotniska (fot. aeroklub.nowytarg.pl)

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na VII Nowotarski Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniach 15-16.08.2015 r. na lotnisku miejskim w Nowym Targu.

Z roku na rok impreza jest coraz większa, dzieki czemu na stałe wpisaliśmy się w polski kalendarz imprez lotniczych, który dla wielu fanów lotnictwa jest wyznacznikiem tego, gdzie być w dany weekend.

Wierzymy, że tegoroczna edycja również przyciągnie rzesze entuzjastów, a to za sprawą wielu podniebnych atrakcji, które wybraliśmy z największą starannością tak abyśmy pozostali wspominani jeszcze długo po pikniku.


Zoltan Veres (fot. Michal  Adamowski)

W tym roku, na nowotarskiej ziemi gościć będziemy pilotów z aż 5 krajów, co jest naszym kolejnym swoistym rekordem. Jednym z nich jest niewątpliwie chyba najbarwniejsza postać wśród pilotów akrobacyjnych – pochodzący z Węgier – Zoltan Veres.
Zoltan Veres (fot. Michal  Adamowski)

Zoltan wylatał w swoim życiu 19.000 godzin na 120 statkach powietrznych. Posiada wszystkie możliwe licencje lotnicze. Akrobację wykonuje od 1988 roku. W tym czasie zdobył wiele tytułów. Ustanowił również rekord w księdze Guinessa, wykonując w jednym ciągu 408 obrotów tzw. beczek. W ciągu roku lata na 45-50 imprezach, gdzie ogląda go łącznie 2,5mln widzów. W tym roku taką szansę będą mieli również mieszkańcy Podhala i nie tylko.


Boeing Stearman (fot. Michal  Adamowski)

Oczywiście Zoltan Veres to nie jedyna atrakcja VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Na niebie pojawią się też piloci wykonujący akrobację zespołową, będą samoloty historyczne – np. Boeing Stearman, ultralekkie, rolnicze – Zlin Z37 Ćmelak, motolotnie, balony na ogrzane powietrze wspomagane efektami świetlnymi. Podobnie jak w roku ubiegłym w Nowym Targu będziemy gościć pilotów z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, którzy dadzą pokaz latania śmigłowcami Mi-24.


Zlin Z37 (fot. Michal  Adamowski|)

Program pokazów w powietrzu ulega ciągłej modyfikacji i w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat nowych, bardzo atrakcyjnych gości!

Piknik urozmaicają atrakcje naziemne w postaci sceny, gdzie odbywać się będą koncerty, konkursy i zabawy sportowo – rekreacyjne, wystawa zabytkowych samochodów i motocykli. Dla najmłodszych przewidujemy wesołe miasteczko, karuzele, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz wiele innych atrakcji. W sobotę do późnego wieczora na scenie będą trwały koncerty. Wystąpi m.in. zespół Parexcellence znany już nowotarskiej publiczności.

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus