Skrzydła Wielkiej Wojny w Nowym Targu

Skrzydła Wielkiej Wojny w Nowym Targu

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Nowy Targ zapraszają na piknik lotniczo-historyczny z okazji wybuchu I Wojny Światowej. Impreza odbędzie się na lotnisku miejskim w Nowym Targu w dniu 10 sierpnia 2014r. w godz. od 10.00 do 18.00.

Na naszych gości czeka wiele atrakcji zarówno w powietrzu jak i na ziemi. Główną atrakcją będą pokazy lotnicze w wykonaniu czeskiej grupy „Latający Cyrk Kindernaya”, w skład której wchodzą samoloty z okresu I Wojny Światowej m.in. Curtis Jenny, Sopwith Camel, Bleriot, Eindecker czy replika pierwszego samolotu na świecie zaprojektowanego przez braci Wright o podobnej nazwie Wright Flyer. Latający Cyrk Kindernaya to jedna z najbardziej znanych i cenionych grup dających lotnicze pokazy na replikach samolotów pionierskiego okresu lotnictwa oraz I wojny światowej. Założycielem jest czeski pasjonata awiacji - Martin Kindernay. Dzięki jego inicjatywie grupie udało się zgromadzić imponującą flotę statków powietrznych przenoszących widownię w początki XX wieku.Niedzielne popołudnie na nowotarskim lotnisku uświetni także Grupa Akrobacyjna „Żelazny”. Jest to najstarsza i najbardziej znana cywilna grupa akrobacyjna w Polsce, znana naszej publiczności z licznych pokazów lotniczych w całej Polsce, w tym Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

Na ziemi, do boju będą zagrzewać grupy rekonstrukcyjne: GRH Gorlice 1915 oraz 71 Bielawski Pułk Piechoty.

Dla najmłodszych udostępniona zostanie oryginalna karuzela z początku XIX wieku oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie trwania Pikniku zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z oferty lotów widokowych nad Podhalem. Ponieważ loty zawsze cieszą się dużą popularnością należy przybyć na lotnisko jak najwcześniej.

Z lotami startujemy już od godziny 10:00 i latamy aż do zmierzchu. Do Państwa dyspozycji oddajemy także balon na ogrzane powietrze PCD Salami. Loty balonem będzie można wykonywać od godz. 18.00 do późnych godzin wieczornych. Wszystkie bilety zakupione w promocyjnych Piknikowych cenach, należy wykorzystać w czasie trwania imprezy. Okazja żeby zobaczyć z góry panoramę Tatr czy Gorców zdarza się naprawdę rzadko, serdecznie zapraszamy!

Ramowy program pikniku przedstawia się następująco:

10:00 – otwarcie terenu dla publiczności
12:00-13:00 – prezentacja w locie - Latający Cyrk Kindernaya
13:00-13:30 – prezentacja w locie - Grupa Akrobacyjna „Żelazny”
13:45-14:00 – Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu
14:00-14:15 – uroczyste otwarcie Pikniku z udziałem zaproszonych gości
14:15-14:30 – Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu
15:00-16:00 – prezentacja w locie - Latający Cyrk Kindernaya
16:00-16:15 – Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu
16:30-17:00 – prezentacja w locie - Grupa Akrobacyjna „Żelazny”
17:00 - do zmierzchu – loty na uwięzi balonem na ogrzane powietrze PCD Salami
10:00-18:00 warsztaty, wykłady i prezentacje historyczne z udziałem zaproszonych specjalistów oraz grup rekonstrukcji historycznych. Występy zaproszonego zespołu na scenie.

Więcej informacji na stronie: www.epnt.pl/skrzydla-wojny

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus