Przejdź do treści
Pipstrel VIRUS SW - najszybszy samolot ultralekki na świecie
Źródło artykułu

Piknik Nowotarski: Pipstrel VIRUS SW - najszybszy samolot ultralekki na świecie

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego (17-18 sierpnia) pojawi się wyjątkowy samolot ultralekki, który był testowany przez amerykańską agencję kosmiczną NASA.

Takim samolotem jest Pipistrel Virus SW, który jest najbardziej ekonomicznym i najszybszym dwuosobowym samolotem ultralekkim na świecie, produkowanym seryjnie. UWAGA:  Samolot w 100% wykonany jest z najnowocześniejszych materiałów kompozytowych zapewniając lekkość i wysoką wytrzymałość konstrukcji. Słoweńska firma Pipistrel wykonała ponad 550 egzemplarzy takich samolotów latających po całym świecie. W 2012 roku na takim samolocie z sukcesem zakończyła się wyprawa dookoła świata, a w kwietniu 2013 Virus SW przeleciał nad Biegunem Północnym. Co zatem czyni ten samolot tak wyjątkowym?? Virus SW lata szybciej, wyżej, dalej i zużywa mniej paliwa niż inne samoloty ultralekkie. Virus SW pozwoli Ci na podróże z prędkościami powyżej 270 km/h na dystansie ponad 1500km. Prędkość maksymalna to aż 302km/h! Warto dodać, że Virus SW nie potrzebuje paliwa lotniczego i może latać nawet na zwykłej benzynie samochodowej. 

Dzięki wyjątkowej aerodynamice i konstrukcji kompozytowej, VIRUS SW jest idealnym środkiem do podróży na długich dystansach krajowych, nadaje się do patrolowania terenów i fotografii lotniczej oraz nawet do holowania bannera lub szybowca. VIRUS sprawi, że drogowe korki odejdą w niepamięć, a możliwość zarobkowego świadczenia usług lotniczych podnosi jego walory użytkowe. Dodatkową unikalną cechą ultalekkiego Virusa SW jest wydana przez ULC certyfikacja do lotów nocnych VFR, która jest pierwszą w całej Europie! Warto zwrócić uwagę, że doskonałość VIRUSa SW to 1:17, co w przypadku awarii pozwoli dolecieć lotem szybowcowym dużo dalej niż innym samolotem. Dodatkowo nad bezpieczeństwem lotu czuwa rakietowy system ratunkowy Galaxy GRS, który może zostać uruchomiony, sprowadzając załogę samolotu bezpiecznie na ziemię.


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony