Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowotarscy modelarze lotniczy klasy F1E w czołówce Mistrzostw Polski 2021

W minioną niedzielę w Toszku koło Gliwic rozegrano Mistrzostwa Polski modeli szybowców wolnolatających unoszących się na zboczach gór – tzw. magnesów.

Nowotarscy modelarze również w tym roku w sportowej rywalizacji pokazali się z bardzo dobrej strony potwierdzając, że stanowią ścisłą czołówkę krajową.

Zawody rozgrywano w klasyfikacji indywidualnej Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych oraz dodatkowo w klasyfikacji Kobiet. Jednocześnie prowadzona była klasyfikacja drużynowa. W zawodach brało udział 54 zawodników.

Największy sukces zawodników z Nowego Targu w tegorocznych Mistrzostwach Polski to Vice-mistrzostwo Polski w klasyfikacji Kobiet wywalczone przez Zosię Jarkiewicz – jedyną kobietę w nowotarskiej ekipie. Zwyciężyła Iga Gozdek z Gliwic.

W klasyfikacji Juniorów świetnie latający i prowadzący przez większą część zawodów Maciej Zubek ostatecznie zajął miejsce 4. Jego koledzy Antoni Długopolski miejsce 5 a Piotr Bryja, ubiegłoroczny Mistrz Polski w wyniku pechowej kolizji z linia energetyczną miejsce 11. Mistrzem Polski Juniorów został Franciszek Krakowczyk z Rybnika.

Drużynowo Juniorzy z Nowego Targu zajęli 2 miejsce na podium z tytułem Vice-Mistrzów Polski.

W klasyfikacji Seniorów Piotr Jarkiewicz zajął 4 miejsce, przegrywając miejsce na podium zaledwie o 2 sekundy (łączny czas lotów w zawodach to 14 minut). Kolejni seniorzy z Nowego Targu to Stanisław Bocheński miejsce 10 oraz Bogusław Kudas miejsce 14. Mistrzem Polski został Wiesław Moj z Rybnika. Drużynowo Seniorzy zajęli 3 miejsce na podium.

Wszyscy zawodnicy z Nowego Targu są członkami sekcji modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ. Juniorzy dodatkowo biorą udział w zajęciach prowadzonych przez Bogusława Kudasa w pracowni modelarskiej działającej przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.


(fot. aeroklub.nowytarg.pl)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony