Aeroklub Nowy Targ wznawia loty w nocy

Aeroklub Nowy Targ wznawia loty w nocy

Po wielu latach przerwy Aeroklub Nowy Targ uruchomił na lotnisku miejskim w Nowym Targu możliwość wykonywania lotów w nocy.

Lotnisko Nowy Targ zostało wyposażone w przenośne lampy firmy TIROSS, która przekazała Aeroklubowi część z nich do testów w ramach współpracy. 

W miniony weekend na nowotarskim lotnisku został wyszkolony pierwszy od prawie 6 lat pilot, uzyskując tym samym uprawnienie wykonywania lotów samolotem w nocy wg reguł VFR (Visual Flight Rules). Aeroklub organizując loty nocne dokłada wszelkich starań, aby operacje lotnicze były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców naszego miasta. Dlatego też, jeżeli warunki atmosferyczne pozwalają, starty samolotów zawsze odbywają się na kierunku Gronkowa. 

 


Lampa Tiross TS-690 - 35 białych diod LED,  maksymalna praca 30 godzin. Idealnie nadaje się jako przenośne oświetlenie pasa.


W najbliższym czasie kolejni nowotarscy piloci zdobędą dodatkowe uprawnienia do wykonywania lotów w nocy, wymagane do uzyskania licencji samolotowej pilota zawodowego. Aeroklub planuje także zorganizować szybowcowe loty nocne.  


    

 

autorzy zdjęć: Michał Adamowski, Sebastian Mikita 

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus