Relacja z lotów noworocznych w Aeroklubie Lubelskim

Relacja z lotów noworocznych w Aeroklubie Lubelskim

Najczęstsze postanowienie noworoczne pilotów z Radawca? Latać jeszcze więcej niż w sezonie poprzednim. Postanowienie to chcieliśmy zacząć realizować już w pierwszy weekend 2016 roku, jednak pogoda pokrzyżowała nam plany. Silny wiatr i temperatura w granicach -15 stopni uniemożliwiły nam wykonanie zaplanowanych lotów.

Na lotnisku w Radawcu spotkaliśmy się tydzień później, w sobotę 9 stycznia. Odprawa rozpoczęła się o godzinie 9:30 i przybyło na nią około 20 pilotów. Obserwując pogodę dnia poprzedniego większość z nas liczyła na śnieg, ten jednak znikał z naszego lotniska z godziny na godzinę.  W pełni zimową scenerię, którą poprawiały promienie słoneczne wychodzące zza chmur, podziwiać mogliśmy jednak z powietrza.


W ciągu dnia odwiedziła nas również ekipa telewizji TVP, która przyjechała nagrać krótki materiał na temat aukcji charytatywnej, jaką wystawił na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Aeroklub Lubelski. Przypominamy, że zwycięzca licytacji będzie miał okazję wzbić się w powietrze szybowcem z radawieckiego lotniska już na wiosnę.


Łącznie odbyliśmy ponad 25 lotów. Loty zakończyły się przed zachodem słońca. Po lotach zwołano odprawę, na której nie zabrakło noworocznego toastu wzniesionego oczywiście szampanem bezalkoholowym oraz wzajemnych życzeń dotyczących głównie latania.

Liczymy, że początek roku to tylko zwiastun tego co będzie działo się w Radawcu w sezonie 2016.

Galeria zdjęć z noworocznych lotów w Aeroklubie Lubelskim dostępna jest tutaj

Źródło: Aeroklub Lubelski
comments powered by Disqus