AVGAS już dostępny na lotnisku Kraków-Pobiednik Wielki

Nowo wybudowana stacja paliw lotniczych Aeroklubu Krakowskiego (fot. Aeroklub Krakowski)

Właśnie rozpoczęła się długo oczekiwana sprzedaż paliwa AVGAS 100LL na lotnisku Kraków-Pobiednik Wielki (EPKP) Aeroklubu Krakowskiego. Tym samym od października 2015 r. dołączyło do grona lotnisk, na których piloci mogą wylądować i zatankować.

Jak już wcześniej informowaliśmy, sprzedaż odbywać będzie się na nowo wybudowanej stacji paliw lotniczych Aeroklubu Krakowskiego, posiadającej dwa zbiorniki o łącznej pojemności 20 000 litrów, a także elektroniczny system, który nadzoruje proces wydawania paliwa.

Stacja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Aby zatankować się poza godzinami otwarcia stacji, wymagany jest wcześniejszy kontakt tel. (12) 287 36 63, (12) 287 04 70.

Cena AVGAS 100LL bez akcyzy - 5,90 zł netto (7,26 zł brutto), z akcyzą - 7,82 zł netto (9,62 brutto). Formy płatności: gotówka.

Paliwo bez akcyzy wydawane jest tylko po okazaniu dokumentu AKC-PR upoważniającego podmiot do tankowania paliwa zwolnionego z opłaty podatku akcyzowego (art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym). Kopię dokumentu AKC-PR można przesłać przed planowanym tankowaniem drogą mailową na adres: biuro@aeroklubkrakowski.pl

Aktualne cenny paliwa znajdziecie na stronie: www.aeroklubkrakowski.pl

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus