58. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki – wyniki

58. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki - podium (fot. Aeroklub Krakowski)

W dniach 15-18 września 2021 r. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbył się 58. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.

15 i 16 września przeznaczono na trening przed zawodami. Pozwoliło to pilotom zapoznać się z bardzo trudnym nawigacyjnie terenem wokół Krakowa. Ogromna liczba dróg, skrzyżowań i pagórkowaty teren sprawiają, że nawet bardzo doświadczeni zawodnicy łatwo popełniają tu błędy.

W zawodach wzięło udział 21 zawodników z 8 klubów sportowych na samolotach Cessna 152 i 3XTrim.

58. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki oficjalnie otwarto 16 września wieczorem, w dniu 126. rocznicy urodzin Franciszka Żwirki.

W tym roku zawody zdominowała deszczowa pogoda, która krzyżowała plany.  Do tego słaba widzialność oraz niskie podstawy chmur sprawiły, że pierwszy dzień 58. Lotu Południowo-Zachodniej Polski zawodnicy spędzili na ziemi. Drugiego dnia podstawa i widzialność poprawiły się na tyle, że piloci wykonali tylko jedną trasę nawigacyjną. Wiodła ona przez pagórkowate tereny na południowy wschód od Krakowa. Podczas trasy przelatywali przez słabe opady, nie przeszkodziły one jednak w wykonaniu lotu. Konkurencja lądowań i druga trasa zostały odwołane.

Michał Bartler wygrał 58. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki. Druge miejsce zajął Marek Kachaniak, na trzecim stopniu podium stanął Michał Wieczorek.

Gratulujemy!

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus