51 LPZP: Wyniki z 1. trasy

51 LPZL, fot. Adam Wnęk

Pierwszy dzień zawodów samolotowych w lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym już za nami! Krzysztof Skrętowicz i Jakub Klęczar w bardzo ładnym stylu objęli prowadzenie. Łącznie uzbierali tylko 35 punktów karnych! Tuż za najlepszymi znaleźli się Jarosław Sysio i Marcin Skalik z sumą punktów karnych 56. A pierwszą trójkę zamykają Bolesław Radomski wraz z Dariuszem Lechowskim z 60 punktami karnymi. W zawodach bierze udział 13 załóg z kilkunastu Aeroklubów Regionalnych.

Punktacja wśród zawodników bardzo wyrównana, przez co każda załoga ma szansę wygrać! Jeden błąd może przesądzić o dalszej lokacie, co pokazuje jak dobry poziom przedstawiają polscy piloci. Dzisiejsza trasa biegła początkowo na wschód od podkrakowskiego lotniska w Pobiedniku Wielkim, dalej w stronę północną w rejon Nowego Korczyna, rzeki Nidy i Działoszyc. Do odnalezienia były dwa znaki i dwa „sety” ciekawych obiektów na ziemi. Po minięciu Finish Pointu, trzeba było się spieszyć, gdyż zaplanowane były dwa lądowania po trasie, a czas na wypełnienie sprawozdania po trasie uciekał.  Organizatorzy musieli się spieszyć i twardo trzymać się programu zawodów, gdyż zapowiadane były spore burze w rejonie Krakowa. Na szczęście udało się rozegrać konkurencję w dwóch oblotach bez żadnych problemów.

Na jutro zapowiadany jest obfity deszcz, jednak po cichu liczymy, że uda nam się rozegrać kolejną konkurencję! A zapowiada się wiele emocji! W czołówce bardzo ciasno ;-)

 

Wyniki I konkurencji
 

 

Poniżej kilka zdjęć z pierwszego dnia zawodów w obiektywie Adama Wnęka


Więcej zdjęć znajdziesz tutaj

 

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus