Przejdź do treści
XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur (fot. Michał Prokurat)
Źródło artykułu

Zgłoszenia na XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur do 15 lipca

Przypominamy, że już za niecały miesiąc, w dniach 5-9.08.2020 r, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich odbędzie się międzynarodowy Zlot załóg lotniczych.

Jednym z głównych celów XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur jest popularyzacja Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z istotnym wykorzystaniem rosnącego znaczenia General Aviation dla rozwoju rekreacji lotniczej w atrakcyjnym regionie turystycznym jak i coraz popularniejszej turystyki lotniczej małymi samolotami.

Planujemy aby była to okazja dla miłego spędzenia czasu, w dobrym towarzystwie, w przyjacielskiej atmosferze i z kilkoma atrakcjami – mówi Stanisław Tołwiński, Prezes Aerokluby Krainy Jezior.

Główną bazą Zlotu będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Jak zapowiedział Prezes AKJ, zaplanowano odwiedzenie lotnisk (lądowisk): Suwałki, Zawiszyn k/Gołdapi, Giżycko (Mazury Residence), Giże, Gryźliny, Kikity, Orneta.

Szczegóły programu zostaną dopracowane do 15 lipca, z uwzględnienie ewentualnych sugestii zgłaszanych przez społeczność lotniczą i zostaną opublikowane w Internecie na stronie AKJ. Dodatkowo załogi, które wcześniej dokonają zgłoszeń, o szczegółach programu zostaną poinformowane indywidualnie.

Mamy przekonanie, na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń, że XXII Zlot w połączeniu z Rajdem po lotniskach Warmii i Mazur dzięki wspaniałym załogom uczestniczącym we wspólnym – lotniczym poznawaniu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest istotnym wydarzeniem w środowisku pilotów odwiedzających Kętrzyn Wilamowo – zachęca do udziału w Zlocie Stanisław Tołwiński.

– Dla nas w Aeroklubie Krainy Jezior to wielka frajda obcować przez kilka dni z wspaniałymi pilotami w atmosferze koleżeńskiej i nie pozbawionej humoru. Mając taką ocenę dotychczasowych Rajdów, z niecierpliwością oczekujemy zgłoszeń a następnie przybycia załóg na Zlot i poznawanie lotnisk oraz oferty turystycznej Warmii i Mazur – dodaje.

By dobrze przygotować program Zlotu i jego logistykę, niezbędna jest wiedza na ile załóg, ile osób, jakie są lub mogą być sugestie zgłaszanych załóg. Z potrzeby ważnej dla organizatorów wiedzy, wstępne zgłoszenia załóg powinny być zakończone do dnia 15 lipca br.

Jeżeli możecie i macie zamiar uczestniczyć w tej lotniczej przygodzie na Mazurach, nie zwlekajcie ze zgłoszeniem na ustalonym formularzu. Dajcie szanse organizatorom jak najlepszego przygotowania się do Zlotu i poczynienia uzgodnień z partnerami – zaprasza Prezes AKJ.

Do pobrania
•  Zgłoszenie na XXII MZPLiM
•  Założenia XXII MZPLiM


Do zobaczenia na Mazurach! Do zobaczenia na lotnisku Kętrzyn Wilamowo!


Przeczytaj również:
Zaproszenie na międzynarodowy zlot załóg lotniczych

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony