Przejdź do treści
Wodnosamoloty na jeziorze Niegocin (fot. lotniskoketrzyn.pl)
Źródło artykułu

W 2020 roku bez pokazów lotniczych Mazury AirShow

Na początek sierpnia (w dniach 1-2.08.2020 r.) planowane były już 22-gie największe cywilne pokazy lotnicze pn. "Mazury AirShow 2020", od 12-stu lat realizowane z sukcesami nad wodą i na jeziorze Niegocin z udziałem właśnie wodnosamolotów.

Niestety szczególne regulacje prawno-sanitarne  z powodu pandemii koronawirusa jak i mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne naszych widzów, pilotów, wolontariuszy, przy  zapowiedzianym  braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii Państwowe Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej  dla "Mazury AirShow 2020" jako imprezy masowej, zmuszają Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior do jednoznacznego wypowiedzenia się.

W 2020 roku niestety nad  j. Niegocin – w Giżycku, nie będzie pokazów lotniczych pod nazwą Mazury AirShow 2020. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy dotychczas byli  aktywnie zaangażowani w przygotowania do MAS 2020 ale i wszystkim wspierającym  nasze zamierzenia – poinformował Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

Szczególne słowa uznania i podziękowania nalezą się Burmistrzowi Giżycka, Wojciechowi Iwaszkiewiczowi za zawsze konstruktywną współpracę i gotowość do szczerej wymiany poglądów tak ważnych przed podjęciem trudnej dla Zarządu AKJ decyzji – dodał Stanisław Tołwiński.

A więc na 22-gą edycję mazurskich pokazów lotniczych będziemy musieli poczekać do pierwszego sierpniowego weekendu w 2021 roku.

Jednak by kontynuować tradycję lotniczych rajdów i zlotów na Mazurach oraz podtrzymywać serdeczną więź z polskimi i zagranicznymi ekipami lotniczymi (tak ważną dla sukcesów mazurskich pokazów), przygotowujemy XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur, którego organizacje  rozważamy  alternatywnie w dniach 29.07-02.08.2020 lub w dniach 05-09.08.2020. Ostateczna decyzja zapadnie jeszcze w czerwcu po konsultacji z organizacyjnymi partnerami i lokalnymi władzami samorządowymi – zapowiada Prezes AKJ.

Wszystkim miłośnikom lotnictwa na Mazurach Aeroklub Krainy Jezior zapewni wiele możliwości kontaktu z załogami Zlotu i poznania ich samolotów. Natomiast uczestnikom Zlotu zapewni wiele ciekawych mazurskich atrakcji wg odrębnego programu.

Stanisław Tołwiński przeprasza zawiedzionych odwołaniem mazurskich pokazów i prosi o życzliwą wyrozumiałość dla decyzji Zarządu AKJ.

Do zobaczenia podczas XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony