Linie lotnicze Air New Zealand zamówiły samoloty Airbus A320

Air New Zeland

Linie lotnicze Air New Zealand zamówiły samoloty Airbus A320, które mają zastąpić maszyny Boeing 737-300

Linie lotnicze Air New Zealand zamówiły 14 samolotów Airbus A320, które zastąpią dotychczasową flotę 15 maszyn Boeing 737-300, obsługujących loty krajowe. Samoloty będą napędzane silnikami IAE.

A320 jest samolotem większym od modelu, który ma zastąpić. Dzięki temu umożliwi liniom Air New Zealand zwiększenie liczby miejsc na trasach, na których w okresie szczytowego ruchu trudno już wprowadzić dodatkowe połączenia ze względu na ograniczenia na lotniskach. Linie Air New Zealand złożyły także opcję zakupu kolejnych 11 maszyn A320, z możliwością wyboru większego A321.

„Dwanaście A320, które już eksploatujemy na krótkodystansowych trasach międzynarodowych, sprawdza się doskonale. Przejście na jeden rodzaj samolotu wąskokadłubowego do obsługi zarówno tras krajowych, jak i międzynarodowych połączeń krótkodystansowych, przyniesie od razu dodatkowe korzyści w dziedzinie serwisowania, szkoleń dla załogi oraz ogólnego uproszczenia obsługi floty” – powiedział Bruce Parton, menedżer generalny ds. połączeń krótkodystansowych Air New Zealand.

A320 posiada najszerszy kadłub spośród istniejących samolotów wąskokadłubowych oraz wyróżnia się podwyższonym standardem komfortu pasażera. Nowy projekt kabiny umożliwia znaczne powiększenie schowka bagażowego, zastosowanie nastrojowego oświetlenia oraz wyraźne ograniczenie poziomu hałasu.

Ulepszona aerodynamika, usprawnienia w silniku oraz zaawansowana technologia nawigacyjna, z rozwiązaniami takimi jak zielone podejście do lądowania (continuous descent approach), sprawiają, że A320 to najbardziej wydajny ekologicznie samolot w swej klasie.

„Air New Zealand uzyska korzyści płynące z eksploatacji jednej rodziny samolotów w ramach floty do obsługi połączeń krajowych i krótkodystansowych. A320 zwyciężyło w warunkach intensywnej rywalizacji i dowiodło tym samym, że jest to najlepszy możliwy wybór w tej klasie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Air New Zealand” – powiedział John Leahy, dyrektor operacyjny Airbusa ds. klientów.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus